zamknij

Wiadomości

Wodzisław. Mieszkańcy oburzeni drakońskimi opłatami za parking przy markecie

2021-08-30, Autor: Wacław Wrana

Mieszkańcy bloków przy ulicy Asnyka w Wodzisławiu są w szoku po tym, jak firma zarządzająca parkingiem przy markecie Mrówka wręczyła im wezwania do zapłaty na kwotę 95 złotych. Właściciel sklepu zapewnia, że wcale nie zależy mu na konflikcie z sąsiadami.

Reklama

Od dwóch tygodni działa supermarket przy ulicy Kubsza w Wodzisławiu. W miejscu dawnego Leclerca pojawiła się Mrówka. Pojawił się też nowy zarządca parkingu przy markecie. To firma Apcoa, która obsługuje parkingi również przy sklepach sieci Lidl.

Ku zaskoczeniu mieszkańców bloków przy ulicy Asnyka, opłaty zaczęły również obowiązywać po drugiej stronie ulicy Kubsza. Tam, gdzie dotąd swobodnie parkowali swoje samochody. Parkujący, którzy nie pobrali biletu i nie uiścili opłaty, otrzymali wezwanie do zapłaty aż 95 złotych.

- Jak to możliwe, że prywatna firma wystawia sobie takie „mandaty”? - pyta w liście do naszej redakcji jeden z mieszkańców.

Arkadiusz Wojciechowski, właściciel marketu Mrówka w Wodzisławiu odpowiada, że jego firma zakupiła nie tylko market i plac przed sklepem, ale również wspomniany parking po drugiej stronie ulicy Kubsza, a nawet część ulicy Kubsza.

- Za cały ten teren płacimy podatek od nieruchomości. Zarządzanie parkingami powierzyliśmy zewnętrznej firmie, która oznakowała parkingi i w widocznym miejscu postawiła tablice z regulaminem. Z regulaminu wynika, że nasi klienci przez pierwsze dwie godziny mogą parkować za darmo, a później naliczane są opłaty – tłumaczy Arkadiusz Wojciechowski.

Przedsiębiorca wyjaśnia, że wcale nie zależy mu na konflikcie z mieszkańcami okolicznych bloków.

- Zapewniam, że w pierwszym miesiącu naszej działalności będziemy do takich sytuacji podchodzić z wyrozumiałością. Zachęcam wszystkich, którzy otrzymali wezwania do zapłaty, do kontaktu z firmą zarządzającą parkingiem, a ich odwołanie z pewnością zostanie pozytywnie rozpatrzone. Mało tego, jesteśmy otwarci na to, by mieszkańcom okolicznych bloków udostępniać nasze miejsca parkingowe po godzinach pracy marketu.

Wojciechowski zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz.

- Wprowadzenie opłat za parking nie było związane z tym, że miejsca parkingowe przed sklepem blokowali okoliczni mieszkańcy, ale przede wszystkim pracownicy czeskich firm, którzy wsiadając do autobusu zostawiali tu samochody na wiele godzin – opowiada przedsiębiorca.

Oceń publikację: + 1 + 71 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~PimpaLesna 2021-08-30 11:04:15

  "Zapewniam, że w pierwszym miesiącu naszej działalności będziemy do takich sytuacji podchodzić z wyrozumiałością. Zachęcam wszystkich, którzy otrzymali wezwania do zapłaty, do kontaktu z firmą zarządzającą parkingiem, a ich odwołanie z pewnością zostanie pozytywnie rozpatrzone." - ludzki pan, a mogl zaskarzyc, oskarzyc, zarzadac, skonfiskowac auto i zezlomowac, a kierowce do lochu.

  5 16
 • ~Łukasz Bugdoł 2021-08-30 11:19:37

  Pimpalesna, a mógł powiedzieć że czytasz raczej każdy potrafi i teraz nowych płaczą i płacą. Płatny parking to powoli norma przy każdym markecie, ale przyzwyczajeni do darmowego zawsze będą płakać.

  16 7
 • ~Piotrek 2021-08-30 11:21:44

  Zaparkowali na prywatnym parkingu, nie uiszczając opłaty, która była podana na tablicach z regulaminem. Zapytam, o co pretensje do właściciela parkingu? O to, że nie jest Świętym Mikołajem? Myślę, że mieszkańcy Asnyka również oburzyliby się, gdyby ktoś wszedł do ich mieszkania, zdrzemnął się na kanapie i wyszedł bez płacenia. Czy wszystkie okoliczne markety mają obowiązek udostępniać im miejsca za darmo? Kto pamięta czasy jak nie dało się zaparkować pod ówczesnym leclerciem i kauflandem, bo miejsca były pozajmowane przez mieszkańców i osoby nie korzystające z tych marketów? To właśnie dlatego zostały wprowadzone opłaty.

  22 7
 • ~Obser Wator 2021-08-30 11:26:17

  Pal licho te parkingi - kupił teren, jest jego i może robić co chce...A z tymi pracownikami jeżdżącymi do Czech i zostawiającymi auta gdzie popadnie to dawo bym zrobił porządek....Ale jak kupił cześć ulicy Kubsza ??? Od miasta, od gminy ? Od kogo ?? Za chwilę tam postawi płot, zagrodzi i ludzie będą jeżdzić objazdem ???

  16 4
 • ~PimpaLesna 2021-08-30 12:15:08

  @Obser Wator - tez mnie interesuje jak mozna kupic czesc ulicy, sama chetnie kupilabym jakas. Potem postawie bramki i bede kasowac za przejazd. Z ktorym to urzedasem trzeba sie dogadac?

  12 7
 • ~Matarez 2021-09-01 23:09:32

  @PimpaLesna - najpewniej z kiecką....

  1 0
 • ~Rychu 2021-09-03 15:49:07

  Tylko, że problemem nie jest opłata za parking, tylko absurdalna wysokość kary za niepobranie kwitka na darmowy parking. Jest to ewidentne naciąganie i żerowanie na niewiedzy ludzi, bo oni głównie zarabiają na wlepianiu tych absurdalnych kar. Najlepsze jet to, że płacą tylko ci, którzy się wystraszą, bo jak się nie zapłaci, to przeważnie firmie nie opłaca się uzyskiwać danych osobowych takiej osoby i temat odpuszcza. Z resztą uzyskanie danych z wydziału komunikacji dla prywatnej firmy, bo chce sobie od kogoś karę pobrać powinno się odbywać przez sąd, który w sumie wcale nie powinien tych danych udostępnić. Jak chcą opłaty pobierać na prywatnym terenie, to trzeba szlaban postawić i wtedy jest wszystko jasne a nie kombinować i udawać miejski parking.

  3 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.