Wygrana Zorzy. Turniej Finałowy III ligi w Wodzisławiu

2012-01-16, Autor: MKS ZORZA

Kolejne niesamowite spotkanie rozegrały w III lidze siatkarki ZORZY, które w bardzo trudnym wyjazdowym pojedynku pokonały KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice 3:2. Dzięki wygranej ZORZA zwiększyła przewagę nad kolejnymi ekipami w tabeli do trzech punktów i zapewniła sobie organizację jednego z dwóch turniejów finałowych.

Mecz, rozgrywany na małej sali, od początku zapowiadał się jako bardzo zacięty. W pierwszej odsłonie więcej opanowania w końcówce wykazały katowiczanki, które dzięki dobrej grze wygrały tę partię 25:21. Wodzisławska młodzież poprawiła grę obronną i skuteczność w ataku, co odebrało większość atutów zawodniczkom z Katowic i set drugi zakończył się wysoką wygraną ZORZY 25:14.

Dla akademiczek był to mecz ostatniej szansy – brak punktów eliminował je definitywnie z walki o ścisły finał III ligi, dlatego też rzuciły na szalę wszystkie siły i, pomimo wyśmienitej gry obronnej wodzisławianek, zdobyły kilkupunktową przewagę i dowiozły ja do końca seta.

Siatkarki ZORZY, równie zdeterminowane jak gospodynie, nie składały broni. Trudna zagrywka, skuteczny atak, szczelny blok - to atuty, które niejednokrotnie w tym sezonie pozwalały wodzisławskim siatkarkom na odnoszenie zwycięstw. Podopieczne trenera Brzezinki w czwartej odsłonie spotkania zaprezentowały wszystkie swoje siatkarskie umiejętności i po fantastycznie zagranym secie wyrównały stan pojedynku, doprowadzając do tie-breaka.

Najkrótszy set meczu był prawdziwą siatkarską ucztą. Obie ekipy wzniosły się na wyżyny swoich możliwości, prezentując niezwykle
widowiskową siatkówkę. Doświadczone katowiczanki zagrały rewelacyjnie, lecz wodzisławianki były jeszcze lepsze. Siatkarki ZORZY zagrały fenomenalnie w polu, ofiarnie broniąc mocne zbicia gospodyń, co pozwalało na różnorodność form ataku w kontrach. Zdeterminowane gospodynie nie składały broni i zacięta walka punkt za punkt trwała do końcówki seta, w której minimalnie lepsze były siatkarki ZORZY i to one wyszły zwycięsko z tego dwuipółgodzinnego boju.