Wyśmienity tydzień dla siatkarek wodzisławskiej ZORZY

Zeszły tydzień był doskonały w wykonaniu siatkarskich drużyny ZORZY. Przygotowaliśmy specjalne podsumowanie sukcesów wodzisławianek z ubiegłego tygodnia.

W ubiegły wtorek zakończył się rozgrywany w Szczyrku Turniej Nadziei Olimpijskich, a reprezentacja Śląska pod wodzą trenera Andrzeja Brzezinki wygrała klasyfikację województw, do której liczą się wyniki testów sprawnościowych i turnieju sportowego. W reprezentacji naszego województwa występowała siatkarka ZORZY – Dominika Pierzchała, która po świetnych wynikach testów oraz bardzo dobrej grze w tym turnieju została powołana na kampy naborowe do reprezentacji Polski.

W sobotę zmagania w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Śląska zakończyły młodziczki, które na turnieju w Żorach nie miały większych problemów z pokonaniem swoich rywalek i zakończyły zmagania w grupie na pierwszym miejscu, bez straconego seta, co zagwarantowało im grę w najwyższej grupie Mistrzostw Śląska młodziczek.

MUKS Sari Żory - MKS ZORZA Wodzisław Śląski  0:2  (11:25, 22:25)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – JKS SMS Jastrzębie II  2:0  (25:13, 25:9)

Młode zawodniczki już w sobotę rozpoczynają zmagania na tym elitarnym szczeblu, czeka je wyjazdowy turniej w Dąbrowie Górniczej, a ich rywalkami będą zespoły MKS Dąbrowa Górnicza i MKS Dwójka Zawiercie.

Dużo więcej pracy od siatkarskiego narybku miały seniorki ZORZY, które rozgrywały swoje spotkania w sobotę, niedzielę i środę.

Do arcyciekawego meczu miało dojść w sobotę, kiedy to wodzisławianki, jako liderki tabeli udały się na mecz do wiceliderek – GS UKS Krzanowice. Mecz na szczycie nie przyniósł spodziewanych emocji, a siatkarki ZORZY w dwóch pierwszych setach były nie do zatrzymania dla gospodyń, na nieco więcej pozwalając im jedynie w partii trzeciej. Podopieczne trenera Brzezinki zgarnęły ważne trzy punkty i rozsiadły się jeszcze wygodniej w fotelu lidera rozgrywek.

GS UKS Krzanowice - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 0:3 (16:25, 9:25, 20:25)

Jeszcze krótszą historię miał niedzielny, derbowy pojedynek z JKS SMS Jastrzębie. Wodzisławianki wystąpiły w roli surowych nauczycielek, odprawiając przeciwniczki w 50 minut, tracąc w całym meczu zaledwie 24 punkty i dopisując kolejne trzy oczka do ligowej tabeli.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – JKS SMS Jastrzębie 3:0 (25:4, 25:7, 25:13)

W środę, w pojedynku z reprezentacją Polski kadetek – SMS PZPS Szczyrk, początkowo również wydawało się, że rozpędzona ZORZA pokona faworyzowane młode reprezentantki kraju. Pewnie wygrane dwie pierwsze odsłony uśpiły jednak czujność wodzisławianek i do głosu doszły gospodynie, które po emocjonującej końcówce wygrały na przewagi seta trzeciego. W czwartej partii ponownie na parkiecie trwała walka do upadłego i ponownie w końcówce więcej szczęścia miały młode kadrowiczki, raz jeszcze wygrywając seta na przewagi. Po dwóch przegranych w końcówkach, wodzisławiankom, załamanym takim obrotem sytuacji, nie udało się już nawiązać walki z zespołem ze Szczyrku i przegrały tie-breaka. Ważne jednak, że drużyna zdobyła cenny punkt.

SMS PZPS Szczyrk - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 3:2 (18:25, 19:25, 26:24, 26:24, 15:6)

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0