Bielecka zakończyła udział w mistrzostwach świata

2014-02-04, Autor: mkor, źródło: skipol
W trzech startach podczas mistrzostwa świata w Val di Fiemme wzięła udział Dominika Bielecka. Impreza we Włoszech skończyła się dla niej bo biegu stylem klasycznym na 5 km, gdzie wodzisławianka miała czuć się najlepiej.

Niedzielny bieg interwałowy na 5 km techniką klasyczną zwyciężyła reprezentantka Rosji Natalia Nepryaeva. Najlepszą Polką okazała się Urszula Łętocha (+1:49,9), która zajęła 48. miejsce. Dominika Bielecka była 59. (+2:14,9).Dwa dni wcześniej Niemka - Sarah Schaber, zdobyła złoto w skiathlonie (bieg łączony - biegi narciarskie) na dystansie 10 kilometrów. Uzyskała czas 30:45,8.  Bielecka zajęła w tej konkurencji 55. miejsce, ustępując pola dwóm Polkom - Urszuli ŁętochieKarolinie Trzaska. Bielecka w tym biegu osiągnęła czas 34:53,7.

Przypomnijmy, że w środę wodzisławianka zadebiutowała i była najwyżej z Polek. W sprincie stylem łyzwowym na 5km zajęła 46. miejsce. Informowaliśmy o tym tutaj.