ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski gromi rywala na inaugurację sezonu

W pierwszym meczu sezonu 2015/2016 drugoligowa drużyna seniorek ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski bez większych problemów pokonała na wyjeździe zespół MTS IKAR Niepołomice 33:72

Zawodniczki z Wodzisławia przystąpiły do meczu skoncentrowane i już w pierwszej kwarcie wypracowały kilkunastopunktową przewagę pozwalając gospodyniom na zdobycie w tej części gry zaledwie 5 punktów (5:25). W kolejnych minutach meczu sytuacja na boisku nie ulegała zmianie i, pomimo stosowania przez zawodniczki MTS-u niewygodnej obrony strefowej, spokojnie grające Olimpijki powiększyły swoją przewagę do 24 punktów na koniec I połowy spotkania (15:39).
Gdy po zmianie stron Olimpia zanotowała serię punktową 10:0 i wydawało się, że jest po meczu, nastąpiła trwająca 4 minuty niemoc rzutowa wodzisławianek. Koszykarki Olimpii nie potrafiły wstrzelić się w kosz przeciwniczek, a ekipa z Niepołomic wróciła do meczu zdobywając kolejno 7 punktów i zmniejszając nieco dystans. Na szczęście dla wodzisławskich koszykarek problemy ze skutecznością trwały tylko chwilę, a imponujący finisz, w którym podopieczne trenera Grzegorza Korzenia zdobyły w ciągu dwóch minut 17 punktów przy zerowej zdobyczy MTS-u, pozwolił „postawić kropkę nad i" i ustalić korzystny dla drużyny z Wodzisławia Śląskiego wynik spotkania.

Oprócz dobrej gry liderek wodzisławskiej drużyny - Agaty Majki i Joanny Soboty w kategorii udanych odnotować należy też: debiuty w lidze dwóch najmłodszych zawodniczek drużyny - Wiktorii GorelWiktorii Grzegorzek oraz powracającej do drużyny po kilku latach przerwy Pauliny Kurzawy.

Swój kolejny mecz drużyna Olimpii rozegra już w przyszłą niedzielę (18.10.2015) w Wodzisławiu Śląskim, a przeciwnikiem będzie zespół MKS Zabrze. Początek spotkania w hali Gimnazjum nr 2 o godzinie 16.00.

MTS IKAR Niepołomice vs. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 33:72 (5:23, 10:16, 7:20, 11:23)