ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski z serią trzech zwycięstw z rzędu

W trzeciej kolejce spotkań koszykarskiej II Ligi Kobiet drużyna ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski spotkała się w meczu wyjazdowym z ostatnim w ligowej tabeli zespołem Stal Stalowa Wola. Olimpijki pewnie wygrały trzeci mecz z rzędu i utrzymują pozycję lidera.

Mimo że w tabeli oba zespoły dzieli różnica dziewięciu pozycji, to zawodniczki z Wodzisławia jechały na ten mecz w pełni skoncentrowane, mając w pamięci poprzednie sezony, w których nigdy nie udało się im wyjechać ze Stalowej Woli ze zwycięstwem. W pierwszych trzech minutach spotkania zawodniczki Stali wypracowały jednopunktowe prowadzenie, jednak zryw Olimpii pomiędzy 4. a 6. minutą był imponujący. Sygnał do ataku celnym rzutem za dwa punkty dała Aleksandra Piechaczek, a chwilę później do gry celnymi rzutami włączyły się liderki Olimpii - Sobota i Majka. W ciągu 120 sekund zawodniczki celnymi rzutami wypracowały 12-punktową przewagę, której Olimpia nie oddała do końca pierwszej kwarty.

Od pierwszej do czwartej minuty II kwarty dobrze broniące wodzisławianki nie straciły kosza, same zdobywając ich 11, czym powiększyły przewagę do 23 punktów (10:33). W kolejnych minutach mecz się wyrównał, ambitnie grające zawodniczki gospodyń probowały zmniejszać przewagę Olimpii. jednak przyjezdne kontrolowały spotkanie i przez kolejne minuty utrzymywały bezpieczny dystans punktowy.
Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowaną wygraną Olimpii 48:73 (10:22, 9:22, 15:17, 14:12). Kolejny mecz zespół Olimpii rozegra 31 października o godz. 16:00 w hali wodzisławskiego Gimnazjum nr 2. Przeciwnikiem będzie drużyna JAS-Fbg Zagłębie Sosnowiec II.

„Mecz nie był dla nas łatwym spotkaniem. Zespół ze Stalowej Woli pierwszy raz w tym sezonie wystąpił w pełnym składzie, dodatkowo jeszcze wzmocniony czterema zawodniczkami z Rzeszowa. Na przedmeczowych treningach, oraz jeszcze przed samym meczem w szatni, zwracałem uwagę, że miejsce w tabeli Stalowej Woli nie oddaje ich rzeczywistych możliwości, więc cieszy mnie, że zawodniczki przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane i ani na moment nie pozwoliły się rozpędzić gospodyniom. Zagraliśmy dobre spotkanie w obronie wyprzedzając ruchy rywalek i neutralizując ich podstawową rozgrywającą. W ataku bardzo dobrze zaprezentowały się Sonia Krupa i Aleksandra Piechaczek, które wsparły nasze liderki." - tak mecz komentował trener ŻKK Olimpii Grzegorz Korzeń.

ZKS Stal Stalowa Wola - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 48:73 (10:22, 9:22, 15:17, 14:12)