Zwycięstwo Olimpii Wodzisław po niezwykle zaciętym meczu

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski wyszedł zwycięsko z pojedynku z II drużyną JAS-Fbg Zagłębie Sosnowiec. Tym razem zwycięstwo olimpijek nie było tak okazałe, ale fenomenalne wodzisławianki nadal pozostają liderem II ligi koszykówki kobiet.

W rozegranym w ubiegłą sobotę meczu zawodniczki z Wodzisławia Śląskiego, po bardzo emocjonującym i stojącym na dobrym poziomie sportowym meczu, pokonały jednego z faworytów rozgrywek - drużynę JAS-Fbg Zagłębie II Sosnowiec. Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa koszykarek Olimpii. Pierwsze cztery punkty zdobyły zawodniczki z Sosnowca, a odpowiedź ze strony Olimpii nastąpiła dopiero w 5. minucie pierwszej kwarty. Minimalna przewaga zawodniczek Zagłębia utrzymywała się aż do 4. minuty drugiej kwarty i wtedy o czas poprosił trener Korzeń. Po krótkiej odprawie na boisko wybiegła zupełnie odmieniona drużyna Olimpii. Zdecydowanie poprawiona gry w obronie oraz umiejętne wykorzystywanie atutów w ataku spowodowały, że ostatnie sześć minut drugiej kwarty Olimpia wygrała 20:7, kończąc pierwszą połowę spotkania efektowną „trójką" Justyny Kocon.

W trzeciej kwarcie dobrze broniące olimpijki pozwoliły przyjezdnym na zdobycie zaledwie dziewięciu punktów i powiększyły przewagę punktową do 16 oczek (50:34). Gdy, ku radości licznie zgromadzonej widowni, wydawało się, że Olimpia odniesie kolejne efektowne zwycięstwo, nastąpił moment dekoncentracji. Dwie stracone w prostych sytuacjach piłki, zakończone kontrami punktowymi sosnowiczanek, odrodziły zespół przyjezdny. W 7. minucie ostatniej kwarty z szesnastopunktowej przewagi Olimpii zostały tylko trzy i rozpoczął się prawdziwy horror. Całe szczęście, że tę nerwową końcówkę lepiej wytrzymały gospodynie, które za sprawą punktów zdobywanych przez Kingę Dzierbicką, Aleksandrę PiechaczekAgatę Majkę odbudowały przewagę i utrzymały ją do końca spotkania.

Komentarz trenera: „Mecz w wykonaniu mojej drużyny miał trzy oblicza - zaczęliśmy nerwowo i nieskutecznie, końcówka drugiej i cała trzecia kwarta to okres naszej dobrej gry i rozsądne budowanie przewagi, kwarta czwarta to prawdziwa nerwówka. Wystarczył moment dekoncentracji i pozwoliliśmy przeciwniczkom złapać wiatr w żagle. Jeśli dziewczyny chciały wprowadzić halloweenową atmosferę, to w pełni im się to udało - zafundowaliśmy kibicom niezły horror w końcówce meczu, ale dobrze, że ze szczęśliwym końcem".

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - JAS Fbg Zagłębie II Sosnowiec 62:55 (7:13, 25:12, 18:9, 12:21)
Punkty dla Olimpii zdobyły: Majka A. 21, Dzierbicka K. 16, Sobota J. 8, Kocon J. 6 (1x3), Piechaczek A. 5, Oskwarek W. 4, Krupa S. 2, i Mikołajewska K. 0.