Porażka z Katowicami. Olimpia Wodzisław Śląski - AZS UŚ Katowice (78-104)

"Od początku było wiadomo że to Katowice są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jednak pierwsza połowa była sporym zaskoczeniem bo przewaga Katowic nie było tak oczywista jak w poprzednich dwóch spotkaniach. Niestety zbyt duża ilość naszych strat zdecydowała o wyniku końcowym 78:104. Szybko musimy zregenerować siły bo jutro kolejny niełatwy mecz" - komentuje kapitan zespołu, Paulina Słodowy. W sobotnim meczu zespół z Wodzisławia uległ na własnym parkiecie z zespołem z Katowic. W niedzielę zawodniczki Olimpii rozegrały kolejne spotkanie. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu!

Zobacz
2022-12-19 2458 Autor: Grzegorz Matla
Przegrana koszykarzy. MKS Wodzisław Śląski - Smyk Prudnik (57:69)

W środę (23 listopada) juniorzy MKS Wodzisław po zaciętym meczu niestety ulegli drużynie z Prudnika. Wodzisławianie w pierwszej połowie spotkania zagrali mało skutecznie w ataku i poniżej oczekiwań w obronie. Efekt to przegrana ta część zawodów 27-40. Druga połowa to bardzo ambitna i o wiele lepsza gra, powolne odrabianie dystansu punktowego i gra o zwycięstwo. Ostatecznie wodzisławianie zeszli z parkietu pokonani. Zobaczcie zdjęcia z tego starcia!

Zobacz
2022-11-24 3109 Autor: Grzegorz Matla
Minikoszykówka. Pierwszy turniej tego sezonu w Wodzisławiu. Zobaczcie zdjęcia!

W sobotę rozegrany został turniej minikoszykówki w grupie wiekowej U12 w Wodzisławiu Śląskim. Gospodarze gościli medalistów zeszłorocznych rozgrywek na śląsku: Basket Hills Bielsko – Biała (złoty medal) i Stela Cieszyn (brązowy medal). Zobaczcie zdjęcia z tego turnieju!

Zobacz
2022-11-21 1442 Autor: MKS Wodzisław Śląski/Barbara Bek
Porażka zespołu U19. Olimpia Wodzisław Śląski - MKS MOS Katowice (66:88). Zobaczcie zdjęcia

W meczu rozgrywek koszykówki kobiet U19 zespół Olimpii Wodzisław Śląski musiał uznać wyższość rywalek z Katowic. Zawodniczki Olimpii przegrały to spotkanie 66:88. Zobaczcie zdjęcia z meczu!

Zobacz
2022-11-15 2118 Autor: Grzegorz Matla
Sosnowiec za mocny. Koszykarki Olimpii z porażką, zobaczcie zdjęcia z meczu

W niedzielne przedpołudnie seniorki Olimpii Wodzisław w ramach rozgrywek II Ligi mierzyły się na własnym parkiecie z Zagłębiem Sosnowiec. Koszykarki z Sosnowca były faworytkami w tym starciu i udowodniły to na parkiecie wygrywając 99-64. Zobaczcie zdjęcia z tego pojedynku!

Zobacz
2022-11-14 1708 Autor: Grzegorz Matla
Niespodziewana porażka. Olimpia przegrywa z Wisłą (69-72)

Niespodziewana porażka Olimpii w 2 lidze. Przykrą niespodziankę swoim sympatykom sprawiły zawodniczki drugoligowej Olimpii, przegrywając w sobotę 5. listopada na swoim parkiecie z ISWJ Wisła 69-72 (15:15, 17:26, 17:16, 20:15). Do tego spotkania "olimpijki" przystępowały z pozycji zdecydowanego faworyta. Niestety od samego początku brakowało gry zespołowej, tempa akcji, a przede wszystkim zaś skuteczności. Z drugiej strony przeciwniczki grały prostą, zespołową i skuteczną koszykówkę. Dzięki temu osiągnęły w drugiej kwarcie kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca.

Zobacz
2022-11-07 2473 Autor: Grzegorz Matla
Pogoń za lisem. Za nami Hubertus 2022. Zobaczcie zdjęcia

Jak co roku Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni Mustang z Krostoszowic wraz z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Gminą Godów zorganizowało Hubertusa, czyli tradycyjne święto myśliwych i jeźdźców. W ramach wydarzenia zorganizowano m.in. pogoń za lisem. Zobaczcie zdjęcia z tej imprezy!

Zobacz
2022-11-02 1825 Autor: Artur Marcisz/UG Godów
SWD Wodzisław Śląski znów zwycięski. Pokonały drużynę z Gdyni (3:2)

W sobotę odbył się kolejny mecz I Ligi kobiet w piłce nożnej. Zespół SWD Wodzisław Śląski podejmował na własnym boisku zespół Checz Marcus Gdynia. Gospodynie wygrały to spotkanie 3:2. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania!

Zobacz
2022-10-31 5446 Autor: Grzegorz Matla
Druga drużyna z sukcesem. SWD II Wodzisław Śląski wygrywa w II rundzie PP. Zobaczcie zdjęcia

Po porażce pierwszej drużyny kibice SWD Wodzisław Śląski nie mieli powodów do radości. Na szczęście dla fanów wodzisławskiej piłki kobiecej druga drużyna wygrała swoje spotkanie w II rundzie Pucharu Polski. Rywalkami wodzisławianek był AZS KU Uniwersytet Warszawski. Mecz zakończył się wygraną gospodyń 4:0. Zobaczcie zdjęcia z tego starcia!

Zobacz
2022-10-27 4815 Autor: Grzegorz Matla
Koniec gry w Pucharze Polski. SWD Wodzisław przegrywa z SMS Łódź. Zobaczcie zdjęcia

W drugiej rundzie Pucharu Polski zawodniczki SWD Wodzisław Śląski przegrały na własnym boisku z aktualnymi mistrzynami Polski, SMS-em Łódź. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:0 dla przyjezdnych. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania!