zamknij

Hałda

Radlin: Mobilne laboratorium sprawdza powietrze
1

Radlin: Mobilne laboratorium sprawdza powietrze

W Radlinie pojawiło się mobilne laboratorium, które bada zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. To efekt ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w mieście.

2023-10-03 11:00 Autor: KB
0

"Obarczanie winą PGG jest nie na miejscu". Jest oświadczenie Polskiej Grupy Górniczej w sprawie osuwiska hałdy w Radlinie

Nie milkną echa osuwiska w Radlinie, do któego doszło w sobotę (16 września). Dziś Polska Grupa Górnicza wydała w tej sprawie oświadczenie. PGG nie bierze odpowiedzialności za to, że doszło do osuwiska. "Obarczanie winą Polskiej Grupy Górniczej S.A. za zaistniałą sytuację jest zupełnie nie na miejscu" - czytamy w oświadczeniu PGG.

2023-09-29 13:41 Autor: KB
Będzie dymiło! Na hałdzie w Pszowie ruszają prace
0

Będzie dymiło! Na hałdzie w Pszowie ruszają prace

Przez kilka najbliższych tygodni możemy spodziewać się większego zadymienia w okolicach hałdy Wrzosy I w Pszowie. Rozpoczynają się tam prace, które mają zahamować rozprzestrzenianie się zjawisk pożarowych, które występują północno-wschodniej części zwałowiska.

2023-09-29 11:00 Autor: KB
Ruszają prace na hałdzie w Pszowie. Będzie bezpieczniej
0

Ruszają prace na hałdzie w Pszowie. Będzie bezpieczniej

Już niebawem rozpoczną się roboty ziemne na hałdzie Wrzosy 1 w Pszowie. Zostanie wykonana okrywa izolacyjna w strefach pożarowych. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się czystszym powietrzem.

2020-11-17 12:13 Autor: mk, źródło: UM Pszów
Przeładowane tiry wiozły odpady z hałdy w Pszowie. Przedsiębiorca zapłaci 30 tys. zł kary
3

Przeładowane tiry wiozły odpady z hałdy w Pszowie. Przedsiębiorca zapłaci 30 tys. zł kary

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wzięli na celownik ciężarówki wywożące odpady górnicze z hałdy w Pszowie. Zatrzymane do kontroli dwa pojazdy, należące do tego samego przedsiębiorcy, były znacznie przeładowane. Dodatkowo w jednym z nich znajdował się niedozwolony emulator AdBlue.

2017-12-07 12:35 Autor: mk
Jest koncepcja powiększenia hałdy w gminie Mszana. Władze mają wiele obaw
0

Jest koncepcja powiększenia hałdy w gminie Mszana. Władze mają wiele obaw

Wczoraj odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy, poświęcone tematowi wstępnego projektu połączenia bryły zwałowiska Pochwacie z terenem rekultywowanym w rejonie rzeki Szotkówki.

2017-05-16 11:22 Autor: mk; źródło: UG Mszana
0

Rydułtowy: pod Szarlotą lubią szarlotkę. Miasto gromadzi przepisy

Rydułtowy chcą wykorzystać hałdę do promocji miasta. Jak to zrobić? Jednym z pomysłów jest skojarzenie nazwy z Szarloty z szarlotką i zorganizowanie konkursu na najsmaczniejsze ciasto. A wszystko to w ramach projektu "Szarlota PIK - zagospodarowanie hałdy w Rydułtowach".

2014-04-06 08:00 Autor: mk
To najwyższa w Europie hałda nasypowa. Czy może stać się atrakcją, która przyciągnie do Rydułtów turystów?
2

Na Szarlotę czas zajrzeć. Rydułtowy planują metamorfozę hałdy i atrakcje dla mieszkańców

To najwyższa w Europie hałda nasypowa. Czy może stać się atrakcją, która przyciągnie do Rydułtów turystów? Dlaczego nie - jak się okazuje pomysłów na wykorzystanie Szarloty do promocji miasta nie brakuje.

2014-03-06 14:30 Autor: M.Krzepina
Tak dziś wygląda hałda w Pszowie
1

W Pszowie powstanie stok narciarski wraz z centrum rekreacji

To nie żart. W ramach rekultywacji terenów pokopalniach w Pszowie powstanie centrum rekreacji. Najmocniejszym jego puktem będzie bez wątpienia stok narciarski. Ośrodek powstanie na jednej z hałd i czynny będzie cały rok.

2012-08-16 00:00 Autor: igra
Hałda w Rydułtowach symbolem regionu?
4

Rydułtowy: fenomen Szarloty

Lata mijają a ona stoi, rośnie i pięknieje. Hałda, która nieoczekiwanie staje się dumą mieszkańców Rydułtów. Ma 120, a może nawet 134 metry. Jest ciut niższa od piramidy Cheopsa. Kochają ją pisarze i filmowcy.

2010-11-20 00:00 Autor: ig