Jeśli nie wiesz co zrobić z wolnym czasem, i nie boisz się wyzwań to pora na spływ kajakowy.
2017-07-13 11:54Ulica 22 Lipca w Mszanie będzie miała nową nazwę. Konieczność zmiany była podyktowana przepisami ustawy „dekomunizacyjnej”.
2017-07-10 09:35Gmina Mszana będzie terenem badawczym dla projektu, w ramach którego naukowy z użyciem dronów zajmą się poszukiwaniem i inwentaryzacją roślin inwazyjnych, jak barszcz Sosnowskiego czy nawłoć kanadyjska.
2017-07-06 11:56Kierowca volkswagena uderzył w barierki ochronne na autostradzie w Mszanie. Najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu na A1.
2017-07-05 14:08Gmina Mszana uzyskała dofinansowanie zadania p.n.: „Ku pamięci” – poprawa infrastruktury związanej z Grobem Ofiar Marszu Śmierci w Mszanie, realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju.
2017-06-24 09:00Imieniem Obrońców Bożej Góry nazwano rondo łączące ulicę Wodzisławską i Drogę Główną Południową. Uroczysta wspólna sesja Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz Rady Gminy Mszana odbyła się w sobotę.
2017-05-22 10:43Wczoraj odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy, poświęcone tematowi wstępnego projektu połączenia bryły zwałowiska Pochwacie z terenem rekultywowanym w rejonie rzeki Szotkówki.
2017-05-16 11:22Rondo na skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej i Drogi Głównej Południowej otrzyma nazwę Obrońców Bożej Góry. To wspólna inicjatywa radnych z Jastrzębia-Zdroju i Mszany.
2017-05-12 08:15Prowadzący telewizyjne programy kulinarne i imprezy gastronomiczne znany kucharz David Gaboriaud gościł wczoraj w Gminie Mszana, gdzie zapoznawał się z tutejszymi smakami i przepisami miejscowych gospodyń. Była to wizyta w ramach jego kulinarnych podróży po Polsce, być może zaowocuje ukazaniem się przepisu np. na wielkanocny święcelnik w jednej z jego książek kucharskich.
2017-04-12 07:37W tym tygodniu rozpoczął kursy autobus dowożący z Mszany pracownice do czeskiej firmy KES we Vratimovie pod Ostrawą.
2017-03-15 12:22Nowe tablice na drogach w regionie. Do czego będą służyć?
16067Zatrzymano trzech policjantów z Wodzisławia Śląskiego. Czynności cały czas trwają
13836Targowisko przeniosło się na ul. Rzeczną. "Warunki są skandaliczne"
13693Przejście na ul. 26 Marca bezpieczniejsze. Zainstalowano tam innowacyjny system
10496Szatyło odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego, Kapciak również. Kto w ich miejsce?
6741Karol Nawrocki w Radlinie: "Polska albo będzie wielka, albo jej nie będzie"
1Karol Nawrocki w Jastrzębiu-Zdroju: „Strzelano do górników, którzy upominali się o swoją przyszłość”
1Nowe tablice na drogach w regionie. Do czego będą służyć?
1Psy w złych warunkach przy ul. Spokojnej? Interweniowała policja
1Burmistrz wstrzymał eksmisję pani Alicji. Kowol: nie chcemy robić pani Alicji jakiejkolwiek krzywdy
1Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert