40 dni bez zwycięstwa Odry

W zaległej, 19. kolejce III ligi, Odra Wodzisław przegrała u siebie z LZS-em Piotrówka 1-2. Czy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zespół może być spokojny o utrzymanie?

Sobotni mecz Odra rozpoczęła znakomicie - wynik w 18 minucie otworzył Artur Gać. Tuż przed przerwą goście jednak wyrównali, a w 76 minucie strzelili zwycięską bramkę.W efekcie, w trzech czerwcowych meczach zespół z Bogumińskiej zdobył zaledwie 1 pkt. Ostatnią wygraną zanotował 8 maja ze Startem Namysłów (2-1). Dzisiaj okazuje się, że gole strzelone wtedy przez Marcina Staszewskiego i Marka Walczaka były prawdopodobnie na wagę utrzymania.

Start Namysłów, na dwie kolejki przed końcem sezonu, traci do Odry 5 pkt. Wodzisławiom do utrzymania potrzeba już tylko jednego remisu (mają lepszy bilans bezpośrednich meczów) i to przy założeniu, że Start wygra oba najbliższe mecze.  A drużyna z Namysłowa nie ma łatwego terminarza. Gra ze Skrą Częstochowa i Szczakowianką Jaworzno.

Natomiast Odra 19 czerwca zmierzy się na wyjeździe z Polonią Łaziska Górne, a 4 dni później, w środę zagra u siebie ze Swornicą Czarnowąsy. Tym meczem zespół zakończy sezon 2012/2013.

Odra Wodzisław -  LZS Piotrówka 1-2 (1-1)

Gol dla Odry: Gać 18`

Wyjściowy skład Odry:  Tomasz Bąkowski - Dawid Gojny, Piotr Sławik, Marcin Grabowski, Karol Bochenek - Tomasz Kukla, Grzegorz Jakosz, Artur Gać, Paweł Polak , Marek Walczak - Bartosz Semeniuk.