Bez bramek przy Bogumińskiej. Remis w pierwszym domowym meczu (0:0)

2023-08-17, Autor: KB, źródło: Odra Wodzisław

Spotkanie 2. kolejki IV Ligi pomiędzy Odrą Wodzisław a LKS-em Tworków zakończyło się bezbramkowym remisem. Kolejne spotkanie już w niedzielę w Bielsku-Białej.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, obie drużyny badały swoje możliwości, jednak z upływem czasu byliśmy świadkami naprawdę dobrego widowiska. W pierwszej odsłonie zdecydowanie bliżsi zdobycia bramki byli zawodnicy Odry. Najlepszą okazję bramkową miał Maksymilian Roguła, który wywalczył rzut karny, ale bramkarz wyczuł strzelającego i zdołał sparować strzał. Chwilę potem Odra miała kolejną świetną okazję, ale uderzenie jednego z zawodników poszybowało nad poprzeczką bramki gości.

Po przerwie Odra ruszyła jeszcze mocniej do ataku, jednak cały czas szwankowała skuteczność. Goście zdołali zatrudnić Dawida Wrzoska, który czujnie interweniował w bramce. W końcowych fragmentach spotkania Odra praktycznie zamknęła gości z Tworkowa na ich połowie, jednak nie potrafiąc przełamać zasieków obronnych rywala. Sztuka ta udała się w 90 minucie, ale na nieszczęście Odry sędzia dopatrzył się spalonego i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Następny mecz Odra rozegra już 20 sierpnia o godzinie 17:00, gdy na wyjeździe zmierzy się z rezerwami Rekordu Bielsko-Biała.

Odra Wodzisław 0:0 LKS Tworków

Odra: Wrzosek – Wilczek, Karwot, Słodowy, Kopała – Kalisz, Wodnicki, Roguła, Gajda, Pawełek – Powrożnik

Rezerwowi: Kuszka – Gącik, H. Grober, M. Grober, Krzyżok, Waleczek, Laskowski, Polak

Tabela IV Ligi, grupa: śląska II

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10.  Rekord II Bielsko-Biała 2 3 1 0 1 2-2 0 0 1 0-1 1 0 0 2-1
11.  Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2 3 1 0 1 4-4 0 0 1 1-3 1 0 0 3-1 1 0 0 0 1 1-3
12.  Spójnia Landek 2 1 0 1 1 2-3 0 0 1 1-2 0 1 0 1-1 1 1 0 1 0 1-1
13.  LKS Czaniec 2 1 0 1 1 1-4 0 1 1 1-4 0 0 0 0-0 1 1 0 1 0 1-1
14.  LKS Bełk 2 1 0 1 1 1-3 0 0 1 1-3 0 1 0 0-0
15.  Orzeł Łękawica 2 0 0 0 2 1-3 0 0 1 1-2 0 0 1 0-1
16.  MKS Lędziny 2 0 0 0 2 0-15 0 0 0 0-0 0 0 2 0-15