Biegi: Kanclerz-Januszewska druga w Cieszynie

2014-05-08, Autor: mkor, Ireneusz Stachowski
To były zawody z dużym rozmachem. Ponad 2 tys. biegaczy i 10 kilometrów trasy do pokonania. Zwyciężył Artur Kozłowski z Sieradza, a druga - w swojej kategorii - była Katarzyna Kanclerz-Januszewska z wodzisławskiej Formy.

Januszewska zajęła II miejsce w kategorii kobiet K40 .Czas 44:34 dał jej 268. miejsce w kategorii OPEN. Dla porównania zwycięzca 10-kilometrową trasę pokonał w 29 minut i 34 sekundy.

6 Cieszyński Fortuna Bieg miał swoją specyfikę.Start umiejscowiony był na cieszyńskim stadionie. Trasa po kilku kilometrach skręcała mostem na czeską stronę, by po następnych kilku kilometrach kolejnym mostem wrócić na polską stronę. Pomysł trasyniespotykany nigdzie indziej w Polsce, pełno kibiców, na całej trasie doping, orkiestra… Te elementy sprawiają, iż cieszyńska impreza zdaje się mieć przed sobą olbrzymią przyszłość.

Oprócz Januszewskiej w Cieszynie startowali też inni zawodnicy Formy. Najlepiej wypadli:

Mateusz Wolnik 35:20, 26 miejsce open, 14 miejsce M16

Ireneusz Stachowski 41:30, 147 miejsce open, 18 miejsce M40

Paweł Mencewicz 42:35, 185 miejsce open, 31 miejsce M40

Zbigniew Marszałkowski 42:37, 187 miejsce open, 14 miejsce M50