Bielecka bije rekord w Czechach

Dominika Bielecka zwyciężyła w czeskim Kravare w biegu głównym na dystansie 8,7km. W trzydziestodwuletniej historii tego biegu żadna kobieta nie biegała szybciej na tej trasie.

Bielecka pobiał rekord trasy. 8,7 km przebiegła w czasie 33min i 34sek. Kolejny znakomity start Bieleckiej świetnie wróży przed sezonem zimowym, w którym wodzisławianka znów wystartuje w narciarstwie biegowym.

Obok Bieleckiej, w Czechach wystartowały też jej młodsze koleżanki. W kategorii 11-15 lat, Natalia Olczyk zajęła 6. miejsce i była najlepszą z Polek. 8. była Natalia Załęska, a 13. Izabella Sikorska. Lokatę niżej uplasowała się Katarzyna Niemirska.

W tej samej kategorii wiekowej, tyle że wśród chłopców, 6. miejsce zajął Robert Paszkiewicz.