Kolejne zwycięstwo Przyszłości Rogów. Niesamowity Paś

2012-08-26, Autor: gs
Przyszłości Rogów odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach opolsko-śląskiej III ligi. W 4. kolejce rozgrywek rogowianie pokonali na własnym boisku opolską Odrę 3:0. Kibice oglądali aż cztery rzuty karne, a bohaterem meczu był Piotr Paś, który obronił dwa z nich.

Pierwszą "jedenastkę" Paś obronił w 34. minucie broniąc strzał Michała Filipowicza w lewy róg, a drugą 10 minut po przerwie parując uderzenie Marcela Surowiaka w prawą stronę bramki. Wcześniej, bo już w 13 minucie za sprawą Dawida Hanzla na prowadzenie wyszła Przyszłość. Odra zmarnowała więc dwie idealne sytuacje, aby najpierw wyrównać, a później wyjść na prowadzenie. Nie wytrzymali tego kibice z Opola, którzy chwilę po niestrzeleniu drugiego karnego opuścili stadion.

Jak strzelać z ustawionej na jedenastym metrze piłki pokazali opolanom piłkarze z Rogowa. Sędzia Bartosz Bielaś w drugiej połowie podyktował dwie kolejne "jedenastki" - tym razem dla Przyszłości. W 68. minucie pierwszą z nich na bramkę zamienił Szymon Cichecki, a drugą 5 minut później były gracz Odry, Marcin Pontus, ustalając wynik na 3:0.

- W całej swojej karierze nie brałem udziału w meczu, w którym podyktowano aż cztery rzuty karne. Jestem jednak ogromnie szczęśliwy, że znalazłem się po stronie zespołu, który okazał się zwycięski - mówił po spotkaniu zadowolony trener Przyszłości, Tomasz Sosna.

Przyszłośc Rogów - Odra Opole 3:0 (1:0)

1:0 Dawid Hanzel '14
2:0 Szymon Cichecki - rzut karny '68
3:0 Maercin Pontus - rzut karny '73

Przyszłość: Paś – Lalko, Sander, Bober II, Adamczyk, Benauer (82' Hojka), Bober I, Markiewicz (84' Glenc), Sobik, D. Hanzel, Robert Żbikowski (61' Cichecki)

Żółte kartki: Paś, Adamczyk

Sędzia: Bartosz Bielaś (Katowice)