Dwucyfrowy wynik Unii w Nędzy

Unia Turza Śląska rozstrzelała się na całego. W meczu z LKS-em 1908 Nędza zwyciężyła aż 10:0!

Znakomicie zareagowali na porażkę sprzed tygodnia w Marklowicach piłkarze Unii Turza, którzy rozgromili na wyjeździe LKS 1908 Nędza aż 10:0. Już po 20 minutach prowadziliśmy 4:0 i stało się jasne, że pomimo niezłej skuteczności gospodarzy w dotychczasowych meczach, dzisiaj zmotywowani unici nie pozwolą im na zbyt dużo. Strzelanina zaczęła się już w 4 min., kiedy to po krótko rozegranym rzucie wolnym Kamil Kostecki dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Paweł Staniczek i głową pokonał Dawida Kozdębę.

Trzy minuty później tym razem z prawej strony dośrodkowywał Dariusz Pawlusiński, a precyzyjną centrę na gola zamienił jego syn Dawid, choć piłka wpadła do bramki po głowie próbującego blokować pomocnika Macieja Paskudy. W 12 min. Dawid asystował przy golu swojego imiennika Hanzela, który celnym strzałem z 8 metrów wykończył indywidualną akcję młodszego z Pawlusińskich.

Po upływie kolejnych czterech minut na tablicy widniał już wynik 0:4, bowiem swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Staniczek, który pozostał w polu karnym po wrzutce starszego „Plastika” z rzutu rożnego i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Gole na 5:0 i 6:0 padły po strzałach z rzutów wolnych, najpierw w „okienko” trafił rozgrywający swój 100-ny mecz w barwach Unii Kamil Kuczok, a tuż przed przerwą Dariusz Pawlusiński technicznym uderzeniem nad murem pokonał bezradnego Kozdębę.

W drugiej połowie turzanie nie zamierzali się zatrzymywać i już w 51 min. podwyższyli na 7:0. Była to bez wątpienia najładniejsza akcja meczu, piłka wędrowała jak po sznurku pomiędzy zawodnikami, aż wreszcie Marek Gładkowski wycofał piłkę do nadbiegającego Kosteckiego, który po rękach Kozdęby trafił w górny róg bramki gospodarzy. W 53 min. gospodarze po raz pierwszy i jedyny mocniej zagrozili bramce rywali, ale na posterunku był Kamil Główka, który na raty obronił mocny strzał z linii pola karnego Marcina Stasiowskiego. W 63 min. Maciej Paskuda sfaulował w polu karnym Hanzela i sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny, zupełnie myląc bramkarza gospodarzy.

Był to ósmy celny strzał unitów w tym meczu i ósmy dający bramkę. W 76 min. przed szansą na ukoronowanie swojej świetnej gry stanął Kostecki, ale tym razem bramkarz Nędzy obronił jego strzał na rzut rożny. Po nim po raz trzeci w tym meczu na listę strzelców wpisał się Staniczek, którego piłka wyraźnie dzisiaj szukała w polu karnym, bo i tym razem w zamieszaniu podbramkowym był tam gdzie spadła piłka po zagraniu głową Jana Krupińskiego.

Na trzy minuty przed końcem przed szansą na swojego pierwszego gola w nowych barwach stanął Bartosz Suszek, ale kapitalną interwencją zatrzymał go Kozdęba, do piłki najszybciej dobiegł Hanzel i został bezpardonowo potraktowany przez Macieja Paskudę, a że było to w polu karnym sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki naszych rywali.

Egzekutorem rzutu karnego był rezerwowy bramkarz Tomasz Lewandowski, którego do wykonywania tej jedenastki wyznaczył trener Gorczyca, a ten nie zawiódł swojego szkoleniowca i efektownym strzałem pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans swojemu vis a vis na skuteczną interwencję. Skuteczność unitów w tym spotkaniu musi budzić podziw, z dwunastu celnych strzałów aż dziesięć zakończyło się golem, czym poprawili już i tak wyśrubowany rekord sezonu z meczu z Granicą Ruptawa, gdzie z ośmiu celnych uderzeń sześć trafiło do siatki.

LKS 1908 NĘDZA – KS UNIA TURZA 0:10 (0:6)
0 – 1  Staniczek 4 min.
0 – 2  Pawlusiński 7 min.
0 – 3  Hanzel 12 min.
0 – 4  Staniczek 16 min.
0 – 5  Kuczok 30 min.
0 – 6  Pawlusiński 45 min.
0 – 7  Kostecki 51 min.