Fantastyczne zwycięstwo Olimpii Wodzisław

Mocnym uderzeniem rozpoczęły rundę rewanżową rozgrywek II Ligi Kobiet koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. W rozgrywanym we własnej hali meczu wodzisławskie koszykarki bez problemów rozprawiły się z ekipą MTS-u Ikar Niepołomice w stosunku 103:48.

Już od początku spotkania inicjatywa należała do gospodyń. Olimpia umiejętnie wykorzystywała aktywną pod koszem przeciwniczek najwyższą swoją zawodniczkę, Sonię Krupę, i z minuty na minutę powiększała przewagę punktową. Na koniec kwarty pierwszej, po celnym rzucie za trzy punkty Weroniki Oskwarek, przewaga miejscowej drużyny urosła do 16 punktów (30:14).

Drugą kwartę Olimpia rozpoczęła równie mocno. Seria 11 zdobytych punktów przy zerowych stratach własnych zakończona celnym rzutem zza lini 6,75, tym razem Agaty Majki, wyprowadziła gospodynie najpierw na 27-punktowe prowadzenie (41:14), a chwilę później, po kolejnych skutecznych akcjach, prowadzenie to wzrosło do 29 punktów 54:25.

Kwartę trzecią otworzyła co prawda celnym rzutem najskuteczniejsza zawodniczka Ikara - I. Janas, jednak w kolejnych  czterech minutach punkty zdobywały tylko koszykarki Olimpii, w efekcie czego w 6. minucie tej części gry na tablicy wyników pojawił się wynik 66:27 dla wodzisławianek. Kolejne minuty meczu upływały ciągle pod dyktando Olimpii i jedyną niewiadomą było czy ekipa z Wodzisławia przekroczy po raz pierwszy w tym sezonie magiczną liczbę stu zdobytych punktów, co nastąpiło w ostatniej minucie meczu. Bardzo aktywna w tej części gry  Kinga Dzierbicka celnym rzutem za trzy punkty podciągnęła wynik do 99:48, a chwilę później przekroczyła setkę celnymi czterema rzutami osobistymi wykonywanymi jeden po drugim w krótkim odstępie czasu.

Po meczu trener Olimpii powiedział:
„Założeniem w tym meczu było szybkie zbudowanie przewagi tak, aby szansę gry w większym wymiarze dostały zawodniczki rezerwowe. Cieszę się, że dziewczyny wyszły na tyle zmobilizowane, że już w pierwszej kwarcie mogłem rozpocząć dokonywać zmiany. Odnieśliśmy przekonujące zwycięstwo i wszystkie zawodniczki drużyny zameldowały się na boisku, więc cele zostały osiągnięte."

Kolejny mecz, ostatni w tym roku kalendarzowym, Olimpia rozgrywać będzie w najbliższą niedzielę, a przeciwnikiem będzie drużyna MKS-u Zabrze.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - MTS IKAR Niepołomice 103:48 (30:14, 24:11, 23:8, 26:15)

Punkty dla Olimpii zdobyły: A. Majka 33 (1x3), K. Dzierbicka 23 (1x3), S. Krupa 18, J. Sobota 9, W. Oskwarek 7 (1x3), J. Kocon 5 (1x3), K. Walocha 4, W. Walocha 2, P. Kurzawa 2, oraz K. Mikołajewska i W. Grzegorzek 0.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0