Zorza wreszcie zwycięska!

2013-03-13, Autor: mkor, źródło: MKS Zorza
Pewne zwycięstwo 3:0 nad Gaudią Trzebnica odniośły siatkarki MKS-u Zorzy Wodzisław w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej II ligi kobiet.

Po blisko 250 km podróży siatkarki z Wodzisławia weszły na parkiet i rozprawiły się z przeciwniczkami bez większych problemów. Zacięty był jedynie pierwszy set, wygrany przez Zorze do 23. W następnych nasze zawodniczki zwyciężały do 20 i do 17.

Triumf jest cenny nie tylko z tego względu, że osiągnięty po dalekiej wyprawie na Dolny Śląsk. Nasze siatkarki meczem z Gaudią przerwały czarną serię porażek. Potrzebowały dziesięciu meczów, aby znowu zasmakować zwycięstwa. 1 grudnia ubiegłego roku ograły u siebie... również Gaudię. Tyle, że 3:1.

Zorzę czeka jeszcze jeden mecz rundy zasadniczej. W sobotę, 16 marca, we własnej hali zagra z Sokołem 43 AZS AWF Katowice. Później nasze siatkarki będą zmagać się w fazie play-off i grać o utrzymanie w II lidze.

Gaudia Trzebnica - MKS Zorza Wodzisław 0:3 (23:25, 20:25, 17:25)

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0