Górnik Radlin: Marcol na podium pucharu Polski

2013-10-05, Autor: mkor, źródło: UM Radlin
Udanie zainaugurowali sezon 2013/14 zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. Niezłe wyniki zanotowali zarówno poszczególni zawodnicy, jak i cała drużyna.

Warto odntować 3. miejsce Daniel Marcol, które zawodnik z Radlina zdobył podczas zawodów Pucharu Polski Juniorów Młodszych rozegranych we Wrocławiu.Swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdził też Mateusz Rok zajmując 5. lokatę w walce o Puchar Polski Juniorów. Na miejscu 19. sklasyfikowany został Marek Zabawa, a wśród dziewcząt 17. była Paulina Ptaszyńska.

W ostatnim czasie, Polski Związek Szermierczy opublikował aktualne listy rankingowe w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na liście klasyfikacyjne juniorów Mateusz Rok zajmuje trzecią pozycję, natomiast Marek Zabawa sklasyfikowany jest na miejscu 9. Wśród juniorów młodszych na 4. pozycji w Polsce  jest Daniel Marcol.

DRUŻYNA NA ZŁOTO

Podczas rozegranych w Częstochowie Mistrzostw Śląska Młodzików szpadziści TS „Górnik Radlin” zdobyli dwa medale. W turnieju indywidualnym Szymon Grobelny zdobył brązowy medal, a zwyciężył Damian Michalak z Piasta Gliwice. Natomiast w turnieju szpadzistek Patrycja Kuśka zajęła 5. miejsce.

Na planszach Częstochowy do naszych szpadzistów należał turniej drużynowy. W meczu finałowym pokonali oni zespół Piasta Gliwice 36:29.

Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Grobelny, Robert Szajthauer i Sebastian Śmieja