Powodzi się radlińskim szpadzistom

2013-07-14, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wywalczyli szpadziści Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. Dobre wyniki zaowocowały powołaniami do reprezentacji.

W Łodzi rozegrano mistrzostwa indywidualne i drużynowe. To w tej drugiej kategorii radlinianie wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski. Srebro zawisło na szyi Daniela Marcola, Tomasza SmoleniaBartłomieja Cichaczewskiego.O finał łatwo nie było. W meczu o awans do półfinału Górnik pokonał drużynę MKS Kusy Szczecin 45:33. Kolejnym ich przeciwnikiem była drużyna Kosyniera Gliwice. Po zaciętym i wyrównanym meczu, radlińska drużyna zwyciężyła 45:42.

Podopieczni Krzysztofa UrbańskiegoAndrzeja Mnicha w finale spotkali się z Klubem Szermierczym Szpada Wrocław. Nasi zawodnicy z planszy zeszli na tarczy, przegrywając 29:45.

Szpada Wrocław miała także swój udział w świętowaniu zwycięstwa indywidualnego, bo to jej zawodnik - Maciej Bielec, wywalczył złoto. Swoją obecność zaznaczył tu jednak też Górnik Radlin. Brązowy medal w indywidualnych zawodach zdobył Daniel Marcol, czym potwierdził, że należy do ścisłej czołówki w kraju.

Co ciekawe, Daniel Marcol oraz dwaj inni zawodnicy Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin - Mateusz RokMarek Zabawa, otrzymali powołania do Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów na sezon 2013/14.

Do udanych start w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych mogą zaliczyć także radlińskie szpadzistki. Podopieczne trenera Krzysztofa Urbańskiego zdobyły 5 miejsce w kraju. Drużyna walczyła w składzie: Paulina Ptaszyńska, Weronika Skorupa, Wioletta EliasAleksandra Siwoń. W zawodach startowało 12 najlepszych drużyn w kraju wyłonionych w eliminacjach.