II Półmaraton Baszta: kto mistrzem Godowa i powiatu?

2013-11-12, Autor: Ireneusz Stachowski, mkor
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego i Gminy Godów w Półmaratonie za nami. Wystartowało 198 zawodników. Mistrzostwo powiatu wodzisławskiego wywalczyli Artur Oślizło oraz Elżbieta Szymiczek.

Trasa półmaratonu miała formę leśnego crossu. Została wytyczona na pętli o długości 5,3 km z dwoma wyraźnymi podbiegami.

Ze 198 zawodników, pełny dystans – 21,97 km, ukończyło 138 zawodników. Najlepszy wynik osiągnął Paweł Kaszyca z Rybnika (1:23,22), a wśród kobiet zwyciężyła Karolina Grychnik z Katowic z czasem 1:42,08.

Mistrzynią Gminy Godów została Danuta Reclik z Formy Wodzisław Śląski, a mistrzem Stanisław Kraski również z Formy. Wicemistrzem Gminy Godów został Dominik Dostoł, zaś na trzecim miejscu sklasyfikowano Pawła Mencewicza.

Mistrzostwo Powiatu Wodzisławskiego wywalczył Artur Oślizło oraz Elżbieta Szymiczek. Natomiast najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Krzysztof Lesik. Z czasem 1:29,47 zajął 11. miejsce w klasyfikacji open.

ZMAGANIA DRUŻYNOWE

Równocześnie z Mistrzostwami Powiatu i Gminy toczyła się zacięta walka finałowa Drużynowego Pucharu Śląska. Zawodnicy drużyn: KS Forma Wodzisław Śląski, SDB Energetyk Rybnik, Pędziwiatr Gliwice, HRMax Żory, Luxtorpeda Czerwionka - Leszczyny walczyli o punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Po 4 edycjach DPŚ liderem była ekipa Luxtorpedy, która nieznacznie wyprzedzała HRMax Żory.

Zwyciężcą 5. rundy DPŚ okazała się Forma Wodzisław Śląski, która ostatecznie została sklasyfikowana na 3 miejscu. HRMax nie udało się wyprzedzić Luxtorpedy, która została triumfatorem I edycji DPŚ 2013 r.