III liga: Punkt zostaje w Turzy

2017-10-18, Autor: PS

Remis zanotowała Unia Turza w niedzielnym pojedynku ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a gola na wagę remisu zdobył nie kto inny jak Dawid Hanzel.

Już na początku meczu wykorzystać błędy defensorów Stilonu, mógł Marek Gładkowski ale trzy razy nie zdołał pokonać Krystiana Paszkowskiego. Już w 45 sekundzie cofnięty napastnik Unii przechwycił niedokładne podanie pomiędzy gorzowskimi stoperami, ale źle „zabrał” się z piłką i został zablokowany, futbolówka trafiła jeszcze do Sławomira Musiolika, ale ten strzelił obok prawego słupka.

W 7 min. po raz pierwszy zagrozili goście, na szczęście Łukasz Zakrzewski źle przyjął piłkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem i skończyło się tylko na strachu. W 14 i 16 minucie dwa fatalne błędy popełnił Paweł Lisowski, który zbyt słabo zagrywał do swojego bramkarza, ale Gładkowski najpierw zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, a w drugim przypadku próba lobu z 20 metrów była mało precyzyjna i Paszkowski złapał pewnie piłkę.

20 min. groźnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Maliszewski, ale trafił w środek i Piotr Paś nie miał problemów z wyłapaniem tego strzału. Cztery minuty później znów po rzucie rożnym do piłki najwyżej wyskoczył Zakrzewski, ale i on spudłował.

W drugiej połowie czystych sytuacji bramkowych było zdecydowanie mniej, ale za to piłka dwa razy znalazła drogę do siatki. Zanim to się stało, to Dariusz Pawlusiński mocnym uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Paszkowskiego, ale piłka o dobry metr minęła prawy słupek.

65 min. goście trochę niespodziewanie wyszli na prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony Damiana Pawłowskiego efektownym wolejem trafił niedawno wprowadzony na boisko Piotr Rymar. Na szczęście długo nie trzeba było czekać na wyrównanie, bo w 69 min. po akcji Jonatana Domina i dośrodkowaniu Dawida Pawlusińskiego strzałem głową pokonał gorzowskiego golkipera Dawid Hanzel.

Pomimo prób zmiany tego rezultatu przez oba zespoły, ten nie uległ już korekcie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Unia Turza - Stilon Gorzów 1:1 (0:0)

0:1 - Rymar 60 min.

1:1 - Hanzel 65 min.

UNIA: Piotr Paś – Piotr Szymiczek, Paweł Staniczek, Marcin Zarychta, Piotr Glenc (53` Stanislav Shtanenko) – Dawid Pawlusiński (81` Tomasz Okraszewski), Kamil Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski (69` Jonatan Domin), Sławomir Musiolik – Dawid Hanzel. Trener: Józef Dankowski
STILON: Krystian Paszkowski – Mateusz Ogrodowski, Paweł Lisowski, Krzysztof Kaczmarczyk – Damian Pawłowski, Bartosz Flis (83` Patryk Bednarski), Łukasz Maliszewski (61` Mateusz Bartolewski), Alan Błajewski (59` Piotr Rymar), Filip Łaźniowski – Rafał Świtaj (88` Kacper Czyżewski), Łukasz Zakrzewski. Trener: Adam Gołubowski