III liga: Unia Turza z czwartą porażką

2017-08-19, Autor: PS

Dość nietypowo bo o godzinie 13:00 swoje spotkanie rozgrywała dzisiaj Unia Turza. Był to wyjazdowy mecz z rezerwami Górnika Zabrze.

Niestety tak jak w poprzednich trzech kolejkach zespół Unii przegrał swoje spotkanie, dzisiaj rezerwy Górnika Zabrze okazały się znacznie lepsze i pokonały Unitów 3:1.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy, zespół naszpikowany zawodnikami z pierwszego zespołu nadawał ton boiskowym wydarzeniom.

Pierwszy gola padł już w 14 minucie kiedy to na listę strzelców wpisał się Dominik Lasik. Na nieszczęście Unii 10 minut później było już 2:0 dla Górnika, a wynik podwyższył Oleksandr Szeweluchin.

Po zmianie stron gra wyglądała tak samo, to Górnicy prowadzili grę a Unici upatrywali szansę na zdobycie gola w szybkim kontrataku.

Niestety zamiast bramki kontaktowej podopieczni Piotra Haudera otrzymali jeszcze jeden cios. Trzeciego gola dla Górnika w 66 minucie zdobył David Ledecky.

Ambitnie grającą Unię w tym spotkaniu było stać tylko na jedną bramkę, którą w 70 minucie zdobył Marek Gładkowski.

Unią Turza bez zdobyczy punktowej pozostaje nadal na ostatnim miejscu w tabeli III ligi. Szansę na poprawienie swojego dotychczasowego dorobku piłkarze z Turzy będą mieli w następną niedzielę, 27 sierpnia, kiedy to na boisko przy ul.Bogumińskiej przyjedzie Pniówek Pawłowice.

Górnik II Zabrze – Unia Turza 3:1 (2:0)

1:0 – Lasik 14min.

2:0 – Szeweluchin 24min.

3:0 – Ledecky 66min.

3:1 – Gładkowski 70min.

Górnik: W. Pawłowski – Olszewski, Szeweluchin, Wajsak, D. Pawłowski – Nowak, Hajda, Grendel, Urynowicz, Ledecky, Lasik. Trener: Wojciech Gumola.

Unia: Musioł – Pawlusiński, Powała, Dudała, Szymiczek, Glenc, Kuczok, Polak, Setlak, Domin, Gładkowski. Trener Piotr Hauder.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0