Olimpia Wodzisław również zwycięska

Nasze sportsmenki nie zawodzą. Zwyciężyła Zorza, zwyciężyła także Olimpia Wodzisław. Koszykarki pokonały u siebie ISSiR Start Wisła 48:38.

W pierwszych dwóch kwartach meczu kibice zebrani w hali Gimnazjum nr 2 obserwowali wyrównane spotkanie, w którym, głownie za sprawą słabej skuteczności, żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie bezpiecznej przewagi punktowej. W piątej minucie trzeciej kwarty, przy stanie 25:25, wodzisławskie koszykarki, po  dwóch celnych rzutach osobistych wykonywanych  przez Aleksandry Lewoń-Sczansny,  zaskoczyły drużynę z Wisły fragmentem agresywnej gry w obronie. Dojście do przeciwniczek na całym boisku i przechwycenie dwóch piłek pozwoliło zdobyć cztery oczka i w efekcie wyjść na sześciopunktowe prowadzenie.

W końcówce tej części gry, głównie za sprawą rozgrywającej bardzo dobre spotkanie Wioletty Walochy, wodzisławianki powiększyły jeszcze swoją przewagę do 8 punktów.

W kwarcie czwartej mimo, że pierwsze 4 punkty zdobyła najskuteczniejsza w tym dniu zawodniczka ISSiR Start Wisła – Beata Sarzec, Olimopijki szybko wypracowały sobie przewagę. Dobra gra Klaudii Moskwy,Wioletty Walochy i Moniki Opiatowskiej dały wodzisławiankom 10-punktową przewagę. Było już jasne, kto wygra to spotkanie.

Kolejny mecz o awans do I Ligi Kobiet drużyna Olimpii rozegra we własnej hali już w najbliższą sobotę, 11 stycznia, z drużyną TS Wisła Kraków. Początek spotkania o godz. 16.00.

ŻKK Olimpia Wodzisław – ISSIR Start Wisła 38:48 (12:12, 11:10, 17:10, 8:6)

Punkty dla Olimpii zdobyły: A.Lewoń-Sczansny 15, J. Sobota 10, W.Walocha 9, M. Opiatowska 6, W. Oskwarek 4, A. Wiertelak 2, K. Moskwa 2, P. Tatarczyk 0, Ż. Wiertelak 0, K. Mikołajewska 0, J. Karwot, M. Cywka 0.