Koszykarskie derby: horror z happy endem

W wyjazdowym spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetek KU-16, koszykarki Olimpii Wodzisław odniosły swoje drugie zwycięstwo. Tym razem jednym punktem pokonały w Rybniku tatmejszy RMKS 66:65.

Mecz, jak przystało na spotkanie derbowe, od pierwszych minut był bardzo zacięty i obfitował w częste zmiany wyniku. Mocnym uderzeniem rozpoczęły koszykarki z Rybnika, które objęły prowadzenie 7:1.W kolejnych minutach pierwszej kwarty Olimpijkom udało się odzyskać kontrolę na boisku i po celnym rzucie Laury Cichy w ostatniej minucie tej części gry wyjść na prowadzenie 16:18. W drugiej kwarcie, dzięki bardzo dobrej postawie pod bronionym koszem Katarzyny Pawlik, koszykarki z Wodzisławia wyprowadziły kilka skutecznych kontr wykończonych celnymi rzutami sióstr Laury i Marii Cichy.  Przewaga wzrosła do 11 punktów.

Po przewie, zawodniczki  RMKS ze zdwojoną energia przystąpiły do odrabiania strat i dzięki agresywnej obronie. Efekt? Wygrały trzecią kwartę 21:12.

Przed ropoczęciem ostatniej kwarty, wodzisławianki prowadziły zaledwie 2 punktami. Taki wynik na tablicy świetlenej sprawił, że im bliżej konca meczu tym większy horror serwowały koszykarki obu drużyn.

Najpierw prowadzenie odzyskały rybniczanki i długo kontrolowały przebieg spotkania prowadząc  5 punktami jednak w końcówce zryw Wodzisławianek i na minutę przed końcem spotkania przewaga RMKS-u wynosiła już tylko 1 punkt.  Przełom nastąpił w ostatnich sekundach meczu. Najpierw tylko jeden rzut wolny wykorzystała zawodniczka z Rybnika doprowadzając do wyniku 65: 63. Szybką kontro odpowiedziała Maria Cichy i na tablicy wyników pojawił się remis 65:65.

Na 2 sekundy przed końcem meczu piłka znowu była w posiadaniu drużyny Olimpii. Gdy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy tego meczu będzie potrzebna dogrywka, wyrzuconą piłkę z autu dostała Kasia Pawlik. Najlepsza tego dnia zawodniczka Olimpii zdecydowanym wejściem pod kosz wymusza faul. Werdytk? Rzuty osobiste.

Pawlik raz się nie pomyliła. Wyprowadziła Olimpię na jednopunktowe prowadzenie, którego Rybniczankom nie udało się już odrobić.

RMKS Rybnik – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 65:66 (16:18, 15:24, 21:12, 13:12)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Cichy Maria 20, Pawlik Katarzyna 16, Cichy Laura 12, Stobiecka Nikola 6, Grzegorzek Wiktoria 4, Kałuża Monika 4, Chojna Natalia 2, Gorel Wiktoria 2, Różycka Martyna 0, Lamczyk Marzena 0, Dzierżęga Paulina 0, Ceglarek Joanna 0.

Trener drużyny:  Grzegorz Korzeń