Kadetki Olimpii jak burza. Nawet na wyjazdach

Sześć zwycięstw w siedmiu meczach - to bilans kadetek Olimpii Wodzisław w rozgrywkach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski KU-16. Tym razem młode i zdolne koszykarki zdobyły Katowice.

W rozegranym we wtorek meczu wyjazdowym koszykarki z Wodzisławia pokonały drużynę MOS Katowice 57:66. W pierwszej kwarcie meczu zawodniczki Olimpii skutecznie i spokojnie realizowały założenia przedmeczowe i mimo niewygodnej obrony strefowej zastosowanej przez gospodynie systematycznie powiększały swoją przewagę.

Problem pojawił się w końcówce kwarty pierwszej, kiedy z powodu niebezpiecznej ilości fauli, na ławkę rezerwowych musiały usiąść kluczowe zawodniczki Olimpii – Kasia PawlikWiktoria Grzegorzek. Nieobecność tych zawodniczek szybko wykorzystały koszykarki MOS-u i w drugiej kwarcie zdołały nie tylko odrobić stratę punktową ale wyjść na 1-punktowe prowadzenie na koniec tej części gry (31:30).

W kwarcie trzeciej ponownie na boisku mogły zameldować się Kasia i Wiktoria powodując, że szala zwycięstwa znowu przechyliła się na stronę Olimpii. Tę część spotkania Wodzisławianki wygrały 8:21 odzyskując kontrolę nad spotkaniem. Ostatnia kwarta to znowu ambitny pościg Katowiczanek jednak koszykarki Olimpii mimo, że z powodu przekroczenia limitu fauli parkiet musiała opuścić Wiktoria Grzegorzek, nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa ostatecznie pokonując MOS Katowice 57:66.

Trener Grzegorz Korzeń:  w pierwszej kwarcie meczu byłem zbudowany postawą moich zawodniczek w ataku. Grały rozsądnie, a przede wszystkim dokładnie dzięki czemu systematycznie powiększały przewagę. W drugiej kwarcie, gdy na ławkę musiałem posadzić Wiktorię i Kasie, w szeregi drużyny wkradł się bałagan, pozwoliliśmy narzucić sobie styl gry Katowiczanek, mieliśmy sporo problemów z zastawianiem pod naszym koszem i rozpoczął się problem. Bardzo dobry mecz rozegrała Laura Cichy, która swoją skuteczną grą w ataku długimi fragmentami utrzymywała nas w meczu.

MKS MOS Katowice - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 57:66 (11:23, 20:7, 8:21, 18:15)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Cichy L. 26, Pawlik K. 14, Cichy M. 8, Grzegorzek W. 8, Stobiecka N. 6, Ceglarek J. 4, Wojtek I., Chojna N., Lamczyk M., Nielaba K. Weisman M. 0.