Kolejne sukcesy Formy

2015-05-16, Autor: mkor, źródło: mat. pras.

W ubiegły poniedziałek odbył się III Żorski Bieg Ogniowy, w którym brali udział zawodnicy Formy. Wspaniała atmosfera i oprawa sprawiły, iż nocny bieg w Żorach cieszył się olbrzymią popularnością.

Zawody ukończyło 642 zawodników. Trasa wiodła głównymi ulicami miasta. Zawodnicy dwukrotnie przebiegali wypełnionym kibicami rynkiem. Zawody nie należały do najłatwiejszych gdyż na 5 km dystansie znajdowały się dwa kilkusetmetrowe podbiegi. By liczyć się w czołówce należało nie tylko szybko biec ale także w ekspresowym tempie pokonać wzniesienia.

Na trasie rozstawieni byli animatorzy z pochodniami co dodatkowo podnosiło atrakcyjność wyścigu. W zawodach wzięli udział zawodnicy klubu Forma. Dwóch z nich stanęło tego wieczoru na podium.

Karol Pośpiech zajął drugie miejsce w kategorii M60 z czasem 22:03, Sławomir Łachacz zajął trzecie miejsce w kategorii M50, czas 19:20. Pozostali zawodnicy naszego klubu również potraktowali zawody poważnie i ustanowili „życiówki” na dystansie 5000 m. Mirosław Kuczok - 18:58, Ireneusz Stachowski - 19:11, Dariusz Krause - 21:07.