Kolejny remis Przyszłości Rogów

Po bezbarwnej pierwszej połowie i dobrej drugiej części meczu Przyszłość Rogów zremisowała trzeci mecz z rzędu w rozgrywkach opolsko-ślaskiej III ligi. W meczu 10. kolejki rogowianie zremisowali na własnym boisku z Polonią Łaziska 1:1.

W pierwszej połowie Przyszłość najbliżej strzelenia bramki była w 31. minucie. Dawid Hanzel zagrał w z lewej strony w pole karne do Roberta Żbikowskiego, który był blisko strzelenia gola, ostatecznie jednak piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców gości. Do przerwy był więc bezbramkowy remis. Druga połowa była zdecydowanie lepsza i obfitowała w więcej sytuacji do strzelenia gola. W 77. minucie goście przeprowadzili najgroźniejszą akcję w tym spotkaniu. Piłkę po ziemi z lewej strony otrzymał Sebastian Hendel, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do niemal pustej bramki. Po straconej bramce rogowianie rzucili się do skomasowanego ataku. Dało to efekt w 87. minucie. Piłkę w polu karnym przejął Robert Żbikowski, który ograł obrońcę, i dał wyrównanie Przyszłości.

Przyszłość Rogów - Polonia Łaziska Górne 1:1
0:1 Sebastian Hendel '77
1:1 Robert Żbikowski '87

Składy:

Przyszłość: Niedziela - Pucka, Sander, Marcinowski, Kolisz, Cichecki (61. Sałek), Benauer, Szkatuła (69. Radosław Żbikowski), Kachel, Robert Żbikowski, Hanzel

Polonia: Franke - Gersok, Komar, Mazur, Suchecki - Rybak, Kaszok, Pastuszak (85. Korcz), Bruź (56. Paździorny), Kaczmarczyk (88. Sikora) - Hendel