Koszykarze MKS-u zdobyli Rybnik

2014-03-19, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Mimo słabej pierwszej kwarty, drużyna MKS-u Wodzisław zdołała wygrać wyjazdowy mecz w Rybniku. To już 14. zwycięstwo ekipy Marka Malika w rozgrywkach. Jego drużyna walczy o mistrzostwo Śląska w kategorii do lat 13.

Pierwszy mecz rozegrany w Wodzisławiu był niezwykle wyrównany - rybniczanie zwyciężyli czterema punktami 70:66. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobyli w końcówce meczu. Dlatego koszykarze MKS-u jechali do Rybnika ze świadomością, że czeka ich trudny mecz, ale też z dużą chęcią rewanżu. Wodzisławianie zaczęli rewanż znakomicie bo od prowadzenie 8:0. Potem popis gry dał jednak zawodnik miejscowych - Mateusz Rakszawa, a gospodarze zdołali wygrać pierwszą kwartę  23:12.

W drugiej kwarcie widoczna była dalsza przewaga rybniczan sięgająca już prawie 20 punktów. Jednak nadzieję na „pozostanie w meczu” dobrymi akcjami dali Rafał SzlachtaPatryk Michałowski. Na przerwę MKS Wodzisław schodzi przegrywając 37:28.

W szatni MKS -u nastąpiła poważna mobilizacja zawodników, która odmieniła grę w drugiej połowie. Gra koszykarzy z Wodzisławia w trzeciej i czwartej kwarcie była koncertowa. Udało się zdominować zespół rybnicki determinacją i bardzo agresywną grą w obronie. Znakomicie w obronie zaprezentował się jak zwykle duet wodzisławskich „wieżowców”: Łukasz PrzybyłaRobert Szlachta, blokowali rzuty rywali i zebrali sporo piłek.

Zobacz fotogalerię >>

Ponadto skuteczność rzutów z gry po szybkich kontrach była chwilami doskonała. Celowali w tym elemencie gry: Łukasz Laskowski, Rafał SzlachtaPatryk Michałowski. Bardzo dobre wejście odnotował też Michał Adamczyk, który uporządkował grę w ataku na początku 3 kwarty. - Cieszy coraz lepsza i skuteczna gra w meczach tego ambitnego zawodnika - mówił trener Marek Malik.

Ostatecznie MKS wygrał w Rybniku 88:73. Co ciekawe, po meczu szatnię wodzisławskiej drużyny odwiedził „ojciec” rybnickiej koszykówki trener Andrzej Zygmunt. - Jest to jeden z najlepszych szkoleniowców w młodzieżowej koszykówce w Polsce, wychowawca wielu wybitnych, polskich koszykarzy – reprezentantów Polski. Pogratulował nam bardzo dobrej gry  i ocenił naszą drużynę, jako posiadającą zawodników o bardzo dobrych warunkach fizycznych, robiącą stałe postępy, ze znakomitą perspektywą na przyszłość. Będzie to zapewne kolejny bodziec dla naszej utalentowanej młodzieży do jeszcze lepszej pracy treningowej i wytyczania sobie coraz wyższych celów - powiedział Malik.

MKKS Rybnik - MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI 73:88 (23:12, 14:16, 12:28, 24:32)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Szlachta Rafał 24, Michałowski Patryk – kapitan zespołu 18, Laskowski Łukasz 16, Szlachta Robert 14, Przybyła Łukasz 8, Adamczyk Michał 6, Płonka Grzegorz 2. W zawodach brał też udział: Kyrcz Szymon, Moczała Dawid, Tkocz Patryk, Sosna Jakub, Grieger Jakub, Zanibol Adrian.
Trener zespołu: Marek Malik

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0