Liga ROW: Marat i Old Stars na czele

2011-04-19, Autor: Redakcja
Za nami 4 kolejka rozgrywek Ligi ROW, która dostarczyła sporo emocji. W 1 lidze na 1 miejscu umocniła się ekipa Maratu, która w meczu na szczycie tabeli odprawiła z kwitkiem zespół Rymera wygrywając 3: 0.

Marat w bieżących rozgrywkach nie stracił jeszcze punktu wygrywając wszystkie mecze, w których stracił tylko 1 bramkę. Na 2 miejscu plasuje się Rymer ponieważ drużyny go goniące podzieliły się punktami z zespołami, z którymi w teorii powinni powygrywać.

AP Instal podejmował zespół Meksyku i po 1 połowie przegrywał 0: 3. Meksykanie nastawili się na grę z kontry i wychodziło im to bardzo dobrze, czego efektem były strzelone bramki. Po zmianie stron AP Instal przystąpił bardziej zdecydowanie do ataku i dzięki zrywowi zdołał wywalczyć 1 pkt.

Również MaxBud zremisował, z tym, że tutaj była odwrotna sytuacja. To MaxBud prowadził 2: 0 po pierwszej połowie, jednak w drugiej połowie ambitnie grający zawodnicy Centrum zdołali odpowiedzieć dwoma bramkami i padł wynik remisowy.

Remisem zakończył się mecz FC Basseno z Victorią. Victoria wygrywała 2: 0 i miała kilka sytuacji, tzw. setek, których nie zdołała wykorzystać, a swoje sytuacje wykorzystali zawodnicy Basseno i cieszyli się z 1 pkt.

W dwóch pozostałych meczach obyło się bez historii. Dwie najsłabsze drużyny obecnego sezonu są nadal bez punktu. FC Baranowice uległy FC Kawasaki 0: 3, a Solszyb uległ aż 1: 6 drużynie FC Żory i tym samym te dwie drużyny zakotwiczyły na dnie tabeli.

W 2 lidze na 1 miejsce awansowała drużyna Old Stars. Stare Gwiazdy wygrały z Vikingami i bez straty punktu i bramki przewodzą w tabeli drugiej ligi. Na 2 miejsce awansowała Habrova pewnie pokonując 3: 0 zespół FC Chwałowice. Po remisie 4: 4 z RKP na 3 miejsce spadł dotychczasowy lider rozgrywek 2 ligi Amator. Niespodziewanej porażki doznał Klimapol ulegając Dżonsonom i to aż 1: 4. Nie udała się wyprawa Ryfamie do Kleszczowa. Wrócili na tarczy przegrywając 3: 1.

Były to pierwsze punkty Kleszczowa w debiutanckim sezonie rozgrywek Ligi ROW. Nadal bez punktu pozostaje zespół RowRyb, który tym razem uległ Continentalowi 1: 2. W ostatnim meczu Lubar pewnie pokonał Iskrę 5: 3. Powoli rysuje się czołówka tabeli, która powinna walczyć o awans do 1 ligi.

Więcej o rozgrywkach Ligi ROW można znaleźć na stronach internetowych ligi WWW.ligarow.pl oraz www.forum.ligarow.pl .

Teraz nastąpi przerwa świąteczna w rozgrywkach. Drużyny na ligowe boiska wybiegną na przełomie kwietnia i maja rozgrywając 5 kolejkę rozgrywek Ligi ROW.