Metamorfoza Odry

Odra Wodzisław wygrała drugi mecz z rzędu. Tym razem, zespół Grzegorza Jakosza pokonał na wyjeździe Polonię Głubczycę aż 3-0!

Do wyjściowego składu Odry wrócił jej trener - Grzegorz Jakosz, który zagrał na pozycji środkowego obrońcy. Odra wspierana przez ok. 80 osobową grupę fanów wygrała swój pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie.Odra piewszego gola strzeliła już w 5. minucie. Po kilku bezpośrednich podaniach, akcję soczystym strzałem zamknął Tomasz Młynek.

15 minut później, wodzisławianie mieli sporo sczęścia. Napastnik Polonii przelobował bramkarza Odry, Mateusza Łobaczewskiego, ale piłka trafiła w słupek.

Pomimo tej jednej sytuacji, Odra kontrolowała przebieg gry. Mało tego, w 28. minucie futbolówka po raz drugi wylądowała w siatce gospodarzy. Tym razem świetnie uderzył Sebastian Markiewicz

Na początku drugiej połowy, zawodnicy z Głubczyc mogli strzelić gola kontaktowego, jednak tym razem Odrę uratował Łobaczewski. Później wodzisławianie z dużą łatwością przechodzili do kontrataków.

W 75. minucie, rozgrywajacy dobry mecz Młynek, strzelił kolejnego gola. Do końca meczu żadna bramka już nie padła, sędzia dzielił za to kartkami. Arbiter wyrzucił z boiska Bartosza Zygułę i piłkarza Polonii - Lenartowicza

Ostatecznie Odra wygrała 3-0. Tym samym, naszemu zespołowi udał się rewanż za porażkę w Wodzisławiu 2-3 (Odra prowadziła w tamtym meczu już 2-0).

Polonia Głubczyce - Odra Wodzisław Śl. 0-3 (0-2)

Gole dla Odry: Młynek 5`, Markiewicz 28`, Młynek 75`

Skład Odry: Łobaczewski, Gojny, Jakosz, Sławik (35’ Nakonieczny) , Markiewicz, Młynek, Gwiaździński, Zyguła, Malicki (85’ Kocztorz), Gać (90’ Sell), Krupa (55’ Balcer)

Żółte kartki Odry: Gać, Nakonieczny, Łobaczewski
Czerwona kartka: Zyguła

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0