Młodzi koszykarze górą. MKS Wodzisław Śląski wygrywa z Opolem

Swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach U15 odnieśli w tym sezonie koszykarzee MKS Wodzisław Śląski. W pierwszym meczu tego sezonu przegrali z MKKS-em Rybnik. W czwartek zdołali jednak pokonać na własnym parkiecie rywali z Opola.

Pierwsze zwycięstwo odnieśi w miniony czwartek młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śl. w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U15M, grając u siebie z drużyną UKS MOS Opole.

Tydzień wcześniej w inauguracyjnym meczu sezonu 2022/2023 drużyna MKS-u Wodzisław Śląski na wyjeździe przegrała z zespołem MKKS Rybnik, który jest jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek.

Drużyna z Opola do meczu była wyżej sklasyfikowana w tabeli, mając już jedno zwycięstwo na swoim koncie z zespołem z Raciborza.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, o czym świadczą wyniki pierwszych dwóch kwart 19:17 oraz 14:12, czego efektem było niewielkie prowadzenie do przerwy drużny z Wodzisławia Śl. 33:29. Największą bolączką tej części meczu była niska skuteczność rzutów z dystansu, mimo dogodnych pozycji rzutowych piłka „nie chciała” wpadać do kosza. Zawodnicy dobrze grali w obronie, natomiast w ataku odważnie i skutecznie w sytuacjach „jeden na jeden”.

Po trzeciej kwarcie, która była najsłabsza w wykonaniu gospodarzy, był remis i o końcowym sukcesie miało zdecydować ostatnie dziesięć minut meczu. Chłopcy z Wodzisławia Śl. wykazali się charakterem i odpornością psychiczną, zagrali w tej kwarcie bardzo dobrze zarówno w ataku jak i w obronie, wygrywając pewnie całe spotkanie 64:52.

W całym meczu wyróżnili się Filip Pielorz, który brał ciężar gry na siebie w trudnych fragmentach meczu oraz Wojtek Gawliczek - najskuteczniejszy zawodnik tego dnia. Dobrze zagrali także Kamil Ochodek (kapitan drużyny) oraz Jakub Jachimowicz, ale w ich przypadku zabrakło skuteczności w rzutach z dystansu, co zazwyczaj jest ich silną stroną. Cieszy także, że stałe postępy czyni Damian Głuchowski, który jest coraz mocniejszym elementem drużyny w grze pod koszem.

W meczu uczestniczyli(foto):
Górny rząd od lewej: Maciej Pielorz /kierownik drużyny/, Wojciech Gawliczek, Jakub Jachimowicz, Bartosz Pierzycki, Maciej Cuber, Damian Głuchowski, Tobiasz Matusik, Mirosław Pielorz /trener drużyny/
Dolny rząd od lewej: Filip Pielorz, Oskar Nowak, Kamil Ochodek, Wiktor Tkocz, Damian Dziak, Jakub Świderek.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 5