Odra 1922 Wodzisław: skromne zwycięstwo z Unią Książenice

Odra wygrała 1:0 z dotychczasowym wiceliderem - Unią Książenice. Wodzisławianie w dotychczasowych siedmiu meczach na własnym boisku nie stracili nawet punktu.

Jedyna bramka spotkania spotkania padła w 12. minucie po samobójczym trafieniu zawodnika gości. Unia Książenice postawiła gospodarzom duży opór, a na boisku w 1. połowie trwała wymiana ciosów. Nie licząc strzelonej bramki to Odra częściej zagrażała bramce rywali. Szans na podwyższenie wyniku nie wykorzystali m.in. Mateusz Marcol i Rafał Czogalik. Goście również mieli swoje okazje - na posterunku stał jednak Miłosz Krzywodajć.

Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej. Zarówno gospodarze, jak i goście zmarnowali kilka okazji do zmiany wyniku. Unia Książenice najlepsze okazje stworzyła w 66. i 67. minucie dwukrotnie nie wykorzystując sytuacji sam na sam z wodzisławskim bramkarzem. Wśród graczy Odry najjaśniejszą postacią był Czogalik, który powinien wykorzystać przynajmniej jedną szansę z kilku, które miał na przestrzeni całego spotkania.

W kolejnym spotkaniu Odra zmierzy się z liderem rozgrywek - Polarisem Żory.

Odra 1922 Wodzisław - Unia Książenice 1:0 (1:0)
1:0  - samobójcza '12

Odra: Krzywodajć – Cichy, Kamiński, Demus, Błaszczyk, Fira, Bobrzyk, Jasiak (90` Bugajski), Marcol (60` Kosiński), Klimek (`70 Biernat), Czogalik

Unia: Konsek – Mączka, Brdak, Wojtala, Hanar, Nowak, Pindur, Wawrzonkowski, Białecki, Gładysz, Bernacki