Odra odnosi drugie zwycięstwo w sezonie!

2013-10-28, Autor: Mateusz Kornas
W meczu 13. kolejki III ligi piłkarskiej, Odra Wodzisław pokonała na własnym boisku LZS Leśnicę 2-1. - Chcieliśmy się dobrze pożegnać z własną publicznością - powiedział trener Grzegorz Jakosz. Gole dla Odry strzelili Mateusz Krupa i Artur Gać.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Gra była chaotyczna i niedokładna z obu stron. 5. w tabeli LZS Leśnica nie potrafiła zdominować zamykającej ligową stawkę Odry. Wodzisławianie swoje szanse w pierwszej połowie mieli głównie za sprawą Artura Gacia, ale oba jego rzuty wolne nie przyniosły oczekiwanego efektu. - Mecz był wyrównany, a płynnych akcji było jak na lekarstwo - stwierdził trener Jakosz.

Jakosz w tym meczu zasiadł na ławce rezerwowych i w ogóle nie wszedł na boisko. W 53. minucie mógł czuć się zadowolony. - Akcja potoczyła się tak jak to sobie rozrysowaliśmy - powiedział. I faktycznie, Odra strzeliła gola po koronkowej akcji. W jej końcowym fragmencie, Tomasz Młynek podał po ziemii między obronę, a bramkarza, a tam Mateusz Krupa, niczym rasowy snajper, trącił piłke czubkiem buta. Odra prowadziła 1-0.

W 64. minucie było już 2-0. Krupa na raty umieścił piłkę w siatce, ale sędzia wolał podyktować rzut karny dla Odry, zamiast uznać gola. Ręką, przy próbie zablokowania strzału Krupy, zagrał jeden z obrońców gości. Piłkę na "wapnie" ustawił Artur Gać i nie dał szans bramkarzowi. W końcówce spotkanie nabrało rumieńców.

Leśnica, za sprawą Dawida Kilińskiego, zdobyła kontaktowego gola w 85. minucie spotkania. Odra szukała swoich szans w kontraatakach, ale jednocześnie drżała przed naporem przeciwnika. Na szczęście, wynik meczu nie uległ już zmianie i wodzisławianie wygrali 2-1.

Wypowiedź trenera Odry, Grzegorza Jakosza:

Chcieliśmy się dobrze pożegnać z naszymi kibicami i cieszę się, że to się udało. Widzów nie było wielu, ale to normalne kiedy drużynie nie idzie. Mecz był wyrównany, nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Nasze spotkanie z Podbeskidziem, pod względem jakościowym, było o wiele lepsze. W końcówce mogliśmy się pokusić o kolejne bramki. Nieźle kontrowaliśmy.

Skład za odra.wodzislaw.pl:

Skład Odry: Łobaczewski, Gojny, Szymaszek (75' Markiewicz), Sławik, Nakonieczny, Gwiaździński, Zyguła (88' Kocztorz), Gać, Malicki (63' Balcer), Młynek (75' Górnicki), Krupa