Odra w końcu zwycięska na własnym boisku

2012-09-29, Autor: gs, źródło: mat. pras.
Do dziewiątej kolejki musieli czekać piłkarze i kibice Odry Wodzisław na pierwsze zwycięstwo na własnym boisku. Wodzisławianie pokonali pewnie Polonię Głubczyce 3:0.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 6. minucie. Z prawej strony płasko dośrodkował Łukasz Reinhard, a nadbiegający na piłkę  Marek Walczak mocnym strzałem od poprzeczki posłał piłkę do bramki. Dwa kwadranse później było już 2:0. Rzut karny, po faulu na Mateuszu Krupie, na bramkę zamienił obchodzący 33-cie urodziny Grzegorz Jakosz. Wynik spotkania ustalił w 69. minucie Krupa, wykańczając świetną akcję całej drużyny.

Odra Wodzisław - Polonia Głubczyce 3:0 (2:0)
1:0 Marek Walczak '6
2:0 Grzegorz Jakosz - rzut karny '36
3:0 Mateusz Krupa '69

Odra: Bąkowski - Gać, Szeja (78' Ho-Jung), Sławik, Franiel, Reinhard (83' Bochenek), Jakosz, Zyguła (64' Staniek), Polak, Walczak (82' Górnicki), Krupa

Polonia: Kosut - Hanuszewski, Złoczowski, Wiciak, Jamuła (80' Milewski), Fedorowicz (46' Wanat), Gużda, Czarnecki, Cieslik (61' Rabiej), Kozłowski (47' Kacprzak), Frydryk

Żółte kartki: Zyguła, Krupa - Kosut