Odra Wodzisław gromi Przyszłość Rogów

Spora ilość kibiców Dumy Wodzisławia zjawiła się na rogowskim obiekcie przy ulicy Sportowej. Wspierani przez nich zawodnicy od początku postawili przed sobą cel wywiezienia kompletu punktów i sukcesywnie do niego dążyli.

Pierwszą groźną okazję miał Jarosław Wieczorek, który w 3. minucie świetnie uderzając futbolówkę trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Pięć minut później sprawdziło się powiedzenie “co się odwlecze to nie uciecze”. Do siatki gospodarzy piłkę skierował Jarosław Wieczorek! Po golu zawodnicy z orłem i różą na piersi wykonali „kołyskę” dedykowaną fizjoterapeucie Karolowi Rusokowi, który doczekał się potomka.

W 10. minucie skrzydłowy, Damian Tarka stoczył walkę z bramkarzem rywali, którą ostatecznie wygrał. Nagrodą było podwyższenie prowadzenia Odry Wodzisław. Następne minuty to zdominowanie rywali przez podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Finałem tej przewagi była bramka strzelona przez Alexandra Turksona. Zawodnik ten świetnie uderzył z woleja, po czym piłka wpadła w prawy, górny róg bramki.

Na trybunach było słychać głośne wsparcie kibiców Odry dla Dawida Janczyka, a na boisku było widać, że piłkarzy z Wodzisławia trzybramkowe prowadzenie nie satysfakcjonowało. Odra przed przerwą zdobyła jeszcze jednego gola, a strzelcem został Patryk Dudziński.

Po zmianie stron gra toczyła się głownie na połowie gospodarzy. Ekipa Ryszarda Wieczorka stale naciskała, więc kolejna bramka wisiała w powietrzu. W 53. minucie swoje drugie trafienie w tym meczu zdobył Patryk Dudziński. Napastnik doskonale zachował się w sytuacji i z ostrego kąta skierował piłkę do siatki.

Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Adam Niemyjski. Bramka na 6:0 padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie na murawie pojawili się Piotr ZielińskiMateusz Kasprzyk. To oznaczało, że sześciobramkowe prowadzenie może szybko ulec zmianie. Karta z nr 9. wyłożona na stół przez Ryszarda Wieczorka dała kibicom radość i podwyższenie wyniku niecałe 10 minut później. Piotr Zieliński uderzył bardzo dobrze głową futbolówkę, a ta ostatecznie zatrzepotała w bramce gospodarzy.

W międzyczasie boisko opuścił Dudziński pożegnany gromkimi brawami oraz okrzykiem „Dziękujemy” płynącym z Niebiesko-Czerwonego sektora. Na murawie pojawił się gracz z numerem 77. Mowa oczywiście o Kacprze Malinowskim. Sztab szkoleniowy Odry Wodzisław po raz kolejny udowadnia, że “ma nosa” do roszad w składzie. Wprowadzony na boisko Malinowski w 80. minucie strzela bramkę na 8:0!

W głowach wodzisławskich kibiców rodzi się wielka nadzieja na uzyskanie tzw. „dwucyfrówki”. Głośny doping nie ustawał. W 84. minucie dobry strzał z dystansu oddał Jakub Białas, dla którego było to spotkanie przeciwko byłej drużynie. Kilka minut później ten sam zawodnik posyła idealne podanie do Piotra Zielińskiego, który nie zmarnował szansy. Uzupełniając: Białas również wszedł na boisko w drugiej połowie, co za tym idzie dwóch zmienników brało udział w tej akcji. Na tablicy wyników 9:0, a do końca meczu pozostało kilka minut.

Eksplozję radości zaserwował jak na talerzu Alex Turkson w 93. minucie! Sędzia po tej akcji zakończył mecz, a kibice razem z zawodnikami świętowali bardzo okazałe zwycięstwo wodzisławskiej Odry. To był fantastyczny mecz, ale jest już historią. Następne zawody rozegrane zostaną w sobotę, 3 listopada. Na Bogumińską przyjeżdża Polonia Marklowice. Początek meczu o godzinie 17:00.

Przyszłość Rogów 0:10 Odra Wodzisław
8′ Wieczorek Jarosław, 10′ Tarka Damian, 30′ 93′ Turkson Alexander, 33′ 53′ Dudziński Patryk, 55′ Niemyjski Adam, 68′ 89′ Zieliński Piotr, 80′ Malinowski Kacper

Przyszłość Rogów: Zychma – Kozielski, Pucka /kapitan/, Winkler (46′ Waś), Rybarz (85′ Mucha), Rajman, Sitek (75′ Stwiertnia), Stebel, Kubica, Bugla (60′ Wala), Leśniewski (80′ Polak)
Trener: Radosław Ciuberek

Odra Wodzisław: Musioł – Górnicki /kapitan/ (46′ Czorniczek), Zganiacz, Gać, Szczepanek (77′ Białas), Niemyjski, Dudziński (74′ Malinowski), Tarka (60′ Zieliński), Turkson, Krzyżok, Wieczorek (60′ Kasprzyk)
Trener: Ryszard Wieczorek