Odra Wodzisław przegrywa po raz czwarty z rzędu

2022-05-09, Autor: KB

W meczu 28. kolejki 3 Ligi, Grupy 3 zespół Odry Wodzisław przegrał przed własną publicznością z drużyną Lechii Zielona Góra. Rozgrywane w niedzielne popołudnie spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy 1:2. Ekipa Odry nie potrafi wygrać od siedmiu spotkań. Czwarta, ligowa porażka z rzędu spowodowała spadek wodzisławskiej drużyny do strefy spadkowej.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku gospodarzy, ale strzał na bramkę zespołu Lechii był niecelny. Następnie to zespół gości zaczął dochodzić do głosu, kilka groźnych sytuacji zakończyło się obronami bramkarza Odry. W 26. minucie swoją okazję ponownie mieli gospodarze, ale piłka po strzale głową napastnika Odry wylądowała w rękach bramkarza. Do końca pierwszej połowy obie drużyny miały szansę na zdobycie bramki, ale skuteczniejszy był zespół Lechii. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie.

Od początku drugiej odsłony gry zaatakowali gospodarze. Po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony, strzałem z woleja popisał się jeden z zawodników Odry, ale piłka minęła słupek o kilkadziesiąt centymetrów. W 59. minucie pierwszą, groźną akcję w drugiej połowie przeprowadzili goście, a ta od razu przyniosła skutek. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mateusz Surożyński. Po bramce dużo lepszym zespołem byli przyjezdni. Dzięki kilku obronom Witka nie potrafili oni podwyższyć prowadzenia. Sporadyczne ataki wodzisławian kończyły się na obronach bramkarza. Odra przeprowadziła skuteczny atak w 92. minucie gry. Bramkę głową po dośrodkowaniu zdobył Kruppa, ale to nie wystarczyło, aby zmienić losy gry. Lechia Zielona Góra pokonała Odrę 2:1.

Porażka zepchnęła Odrę Wodzisław do strefy spadkowej 3 Ligi. Teraz przed drużyną z Bogumińskiej mecz w Tarnowskich Górach z Gwarkiem. To spotkanie w sobotę o godzinie 17:00.

Odra Wodzisław – Lechia Zielona Góra 1:2

Odra Wodzisław: Witek - Niemiec, Krzyżok, Kruppa, Radzewicz, Gać(C), Zdunek, Kalisz, Wenglorz, Czuban - Piejak
Lechia Zielona Góra: Fabisiak(C) - Łokietek, Dybiznański, Ostrowski, Babij - Zientarski, Malecki, Surożyński, Soszyński - Mican, Vinicius

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 4