Odra Wodzisław przejęła fotel lidera!

Odra Wodzisław na 100-lecie Święta Niepodległości podejmowała przed własną publicznością Unię Turza Śląska. Gdy piłkarze pojawili się już na murawie licznie zgromadzeni kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, po czym rozpoczął się tak oczekiwany przez wszystkich mecz.

Kiedy perwszy gwizdek wybrzmiał, kibice zebrani na Alei z niecierpliwością oczekiwali pierwszej akcji skonstruowanej przez podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Odra ruszyła do ataku, ale goście umiejętnie przeszkadzali. W 4. minucie Unici zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Obydwa zespoły próbowały umieścić piłkę między słupkami, ale nieudanie. W 12. minucie do głosu doszli ponownie wodzisławianie. Alexander Turkson z chirurgiczną precyzją pokonał golkipera rywali. Stadion opanowała wielka radość!

Duma Wodzisławia próbowała szybko zaliczyć drugie trafienie, ale rywale również z impetem ruszyli do doprowadzenia do wyrównania. Po wymianie ciosów nadszedł ten najgroźniejszy, autorstwa Patryka Dudzińskiego. Napastnik skierował pewnie futbolówkę do bramki sprawiając, że cały obiekt ponownie eksplodował z radości.

W 24. minucie do groźnej sytuacji podbramkowej doszli goście, ale piłka po strzale zawodnika z Turzy Śląskiej przeleciała nad bramką Marcina Musioła. Jedenaście minut później Dudziński przebiegł pół boiska pokonując rywali dryblingiem oraz walorem szybkości. Blisko snajpera znajdował się Turkson, który po chwili dopadł do piłki. Alex oddał strzał, po którym piłka – po drodze odbijając się od słupka – wpadła do siatki. Turkson ustalił wynik 3:0, który nie uległ zmianie do przerwy.

W drugiej połowie meczu Unia Turza Śląska ruszyła do ataku. W 51. minucie podopieczni Jacka Gorczycy oddali bardzo dobry strzał na bramkę wodzisławskiego golkipera, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką. Odra próbowała podwyższyć rezultat, ale piłka nie chciała wpaść do bramki przyjezdnych z Turzy. W słupek trafił świetnie dysponowany Damian Tarka.

W 72. minucie piłkarz gości próbował uderzeniem z woleja, lecz bez powodzenia. W 85. minucie kibice mogli zobaczyć mądre i spokojne rozgrywanie piłki przez wodzisławską Odrę. Niebiesko-Czerwoni nie podwyższyli wyniku, ale również nie dali sobie nic strzelić. Sędzia zakończył mecz, a na tablicy wyników widniał wynik 3:0 dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka.

Odra Wodzisław 3:0 Unia Turza Śląska
1:0 - Turkson (12 min.)
2:0 - Dudziński (22 min.)
3:0 - Turkson (36 min.)

Odra Wodzisław: Musioł – Zganiacz Gać /kapitan/ (71′ Antończak), Szczepanek (70′ Kasprzyk), Niemyjski Dudziński Tarka (87′ Malinowski), Turkson (80′ Zieliński), Krzyżok, Wieczorek, Szymiczek.
Trener: Ryszard Wieczorek

Unia Turza Śląska: Główka – Staniczek, Kuczok, Lalko, Pawlusiński /kapitan/, Gładkowski (87′ Krupiński), Szkatuła (85′ Szewczyk), Glenc, Kostecki, Pawlusiński, Hanzel (77′ Suszek).
Trener: Jacek Gorczyca