Odra zdobyła tylko gola honorowego

W 28. kolejce I ligi Odra Wodzisław przegrała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1:2.

Na boisku w Nowym Sączu piłkarze Sandecji byli mało gościnni i już w 22. minucie strzelili Odrze pierwszego gola. Zdobył go Vladimir Kukol. Prowadzenie w drugiej połowie podwyższył były zawodnik Odry, Marcin Chmiest. Wodzisławianie odpowiedzieli jedynie golem honorowym. W 87. minucie do bramki rywala trafił Marcin Figiel. Tym samym Odra przegrała 1:2 i była to jej czternasta porażka w tym sezonie.

Piłkarze z Wodzisławia zajmują 13. miejsce w tabeli I ligi. Liderem pozostał ŁKS, który zaledwie zremisował 1:1 z Górnikiem Polkowice. Drugie jest Podbeskidzie, które podzieliło się punktami z Piastem Gliwice. Coraz bliżej czołówki jest Flota Świnoujście, która pokonała Ruch Radzionków 1:0.

Składy:

Sandecja: Marek Kozioł - Tomasz Midzierski, Ján Fröhlich, Damian Zbozień, Petar Borovićanin (84' Bartosz Szeliga) - Vladimír Kukoľ, Rafał Berliński (62' Lukáš Janič), Dariusz Gawęcki, Damian Staniszewski (74' Ondrej Čurgali), Pavel Eismann - Marcin Chmiest.

Odra: Maciej Nalepa - Michał Brzozowski, Daniel Tanżyna, Artur Cybulski, Robert Caha - Marcin Figiel, Szymon Jary (85' Kamil Kuczok), Łukasz Skrobacz, Paweł Polak (27' Marek Sobik), Jean Nganbe Nganbe (65' Kamil Bartosiewicz) - Samuelson Odunka.