Odra znów zwycięża

6 zwycięstwo odniosła na własnym boisku Odra 1922 Wodzisław pokonując 2:1 Zryw Bzie. Piłkarze Odry w dotychczasowych spotkaniach na stadionie przy ulicy Bogumińskiej wygrali wszystkie spotkania.

Zryw Bzie był najlepszą drużyną z jaką przyszło mierzyć się Odrze na własnym stadionie. W trzech poprzednich spotkaniach u siebie piłkarze Odry gromili rywali - tym razem zwycięstwo nie przyszło tak łatwo. Piłkarze Zrywu nie przestraszyli się rywali i to oni zdominowali początek spotkania - w kilku sytuacjach będąc blisko strzelenia gola.

Jednak to Odra pierwsza strzeliła bramkę. W 27. minucie świetną akcję przeprowadził Rafał Czogalik, który minął obrońców i ostrego kąta wpakował piłkę do bramki. Gol ten nie podłamał piłkarzy z Bzia, którzy ponownie zaczęli atakować. W 42. minucie po faulu w polu karnym Miłosza Krzywodajcia na jednym z zawodników Zrywu arbiter podyktował rzut karny dla gości. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Paweł Karwot i do przerwy mieliśmy remis.

Druga połowa to wyrównana walka i wymiana ciosów z obu stron. Ku radości wodzisławskich kibiców to Odra wyszła zwycięsko z tej walki. W 80. minucie Artur Jasiak zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Gol ten okazał się decydujący, ponieważ mimo usilnych prób i kilku sytuacji do wyrównania gracze Zrywu bramki już nie zdobyli.

Odra 1922 Wodzisław – Zryw Bzie 2:1 (1:1)
1:0 - Rafał Czogalik '27
1:1 - Paweł Karwot '42 (rzut karny)
2:1 - Artur Jasiak '80

Odra: Krzywodajć - Klimek (Kosiński), Cichy, Kamiński, Demus - Marcol (Biernat), Błaszczyk, Jasiak, Fira - Bobrzyk, Czogalik