Olimpia przegrywa kolejny mecz na wyjeździe

2018-11-07, Autor: Olimpia Wodzisław

Pomimo dobrego początku Olimpia nie sprostała rywalkom z Pabianic. W drugiej kwarcie nasze zawodniczki wygrywały nawet 10 punktami.

Bardzo zacięte spotkanie oglądali widzowie w Pabianicach. Miejscowy zespół Grot TomiQ Pabianice od początku spotkania czuł wielką presję ze strony koszykarek Olimpii Wodzisław, które walczyły o swoją pierwszą wyjazdową wygraną.

Olimpia rozpoczęła mecz od prowadzenia 5-0, a następnie 11-4, ale gospodynie nie odpuściły i pierwsza kwarta zakończyła się remisem 18-18. W drugiej kwarcie Olimpia przeważała i prowadziła nawet 33-23, by tuż przed przerwą stracić 5 punktów i do przerwy wygrywać tylko 33-28.

Po przerwie podopieczne Adama Kubaszczyka szybko straciły 10 punktów nie zdobywając żadnego i wynik meczu zmienił się na korzyść koszykarek z Pabianic, które do końca trzeciej kwarty wypracowały 10 punktów przewagi i nie oddały już prowadzenia do końca meczu, wygrywając ostatecznie 66-58 (18:18, 10:15, 29:14, 9:11).

Grot TomiQ Pabianice 66:58 Olimpia Wodzisław

Punkty dla Olimpii zdobywały: Jastrzębska - 23, Giedrojć - 12, Rutkowska - 8, Cichy - 6, Jabłońska - 4, Hnida - 3, Pawlik - 2.