Olimpia Wodzisław: kadetki osiągnęły swój cel

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła drużyna kadetek ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Koszykarki z Wodzisławia pokonały we własnej hali drużynę RMKS Rybnik i w efekcie zapewniły sobie udział w finale A rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetek U-16.

Mimo udanych początkowych minut, pierwsza połowa meczu Olimpii z RMKS-em należała do rybniczanek. Na przerwa zawodniczki obu zespołów schodziły z wynikiem 29:33.

Po zmianie stron podopieczne trenera Grzegorza Korzenia uporządkowały grę w ataku. Świetnie grała Marzena Lubszczyk. Jeszcze przed końcem trzeciej kwarty, Olimpia wyszła na dwupunktowe prowadzenie 42:40.

W ostatniej odsłonie tego wyrównanego meczu, obraz gry niewiele się zmienił. Wciąż była to zacięta walka o każdy punkt tak z jednej, jak i z drugiej strony.

Dopiero w samej końcówce, Olimpijki zdołały odskoczyć swoim rywalkom na siedem punktów i ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na swoja korzyść.

Grzegorz Korzeń (trener Olimpii):
Cieszę się jak zawsze z wygranej. Ta dzisiejsza jest o tyle istotna, że pozwoliła nam zrealizować założenia przedsezonowe i awansować, zespołem złożonym z zawodniczek rok a nawet dwa lata młodszych, do finału A rozgrywek eliminacyjnych Mistrzostw Polski Kadetek KU-16.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. – RMKS Rybnik  59:52 (13:18, 16:14, 13:8, 17:12)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Pawlik Katarzyna 13, Lamczyk Marzena 10, Cichy Laura 10, Cichy Maria 7, Ceglarek Joanna 6, Grzegorzek Wiktoria 6, Różycka Martyna 3, Nielaba Karolina 2, Dzierżęga Paulina 2, Stobiecka Nikola 0, Gorel Wiktoria 0, Soboszek Klaudia 0.