Olimpia Wodzisław Śląski efektownie zwycięża w pierwszym noworocznym meczu

W swoim pierwszym w tym roku meczu koszykarki II-ligowej drużyny ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski wysoko pokonały kolejnego przeciwnika - drużynę ZKS STAL Stalowa Wola.

Pierwsze punkty w meczu już w pierwszej minucie spotkania, rzutem osobistym, zdobyła najwyższa zawodniczka Olimpii  - Sonia Krupa. Chwilę później celny rzut za trzy punkty Justyny Kocon poprawiony trafieniem dwupunktowym Joanny Soboty wyprowadziły Olimpię na 6:0 i od tego momentu zarysowała się wyraźna przewaga zawodniczek Olimpii. W trzeciej minucie przyjezdne rzutem trzypunktowym S. Stygar zmniejszyły przewagę wodzisławskich koszykarek do trzech punktów, jednak kolejne akcje gospodyń bardzo szybko tę przewagę nie tylko odbudowały, ale i powiększyły do 12 punktów (21:9).

Druga kwarta to prawdziwy nokaut dla zawodniczek Stali. Doskonale grające olimpijki przez pierwsze 8 minut kwarty nie pozwoliły ekipie ze Stalowej Woli rzucić ani jednego punktu, same zdobywając ich 22. Wyróżniającą się zawodniczką Olimpii w tej części gry była Agata Majka, która z 30 punktów zdobytych przez cały zespół rzuciła 15.

W trzeciej kwarcie, w związku z częstymi zmianami dokonywanymi przez trenera gospodyń, gra się wyrównała. Zmienniczki utrzymywały jednak wysokie prowadzenie. Bardzo dobrze zaprezentowały się w tym fragmencie siostry Wioletta i Karolina Walochy oraz najmłodsza w zespole - Wiktoria Grzegorzek.

W pierwszych minutach ostatniej odsłony gospodynie znowu przyspieszyły. Dzięki skutecznym zagraniom A. Majki, W. Walochy, J.Soboty oraz K. Dzierbickiej Olimpia zdobyła kolejne 13 punktów nie tracąc żadnego i powiększając przewagę w 3. minucie czwartej kwarty do 47 punktów (80:33). W 8. minucie ostatniej części gry przewaga Olimpii, tym razem za sprawą rzutów S. Krupy i rozgrywającej bardzo dobre spotkanie W. Walochy osiągnęła najwyższą wartość - 90:42. W ostatnich dwóch minutach punkty z rzutów osobistych zdobywały już tylko zawodniczki Stali Stalowa Wola ustalając ostatecznie wynik meczu na 90:48 dla Olimpii. Po tym zwycięstwie wodzisławskie koszykarki umocniły się na pozycji lidera rozgrywek w swojej grupie. Kolejny mecz Olimpia rozegra w przyszłym tygodniu w Sosnowcu, gdzie zmierzy się z rezerwami ekstraklasowej drużyny JAS-Fbg Zagłębie Sosnowiec. Początek spotkania o godzinie 12:00.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - ZKS STAL Stalowa Wola 90:48 (21:9, 30:8, 16:16, 23:15)

Punkty dla Olimpii zdobyły: A. Majka 27, W. Walocha 15, S. Krupa 12, K. Dzierbicka 11, J. Sobota 8, J. Kocon 8, K. Walocha 7, W. Grzegorzek 2 i K. Mikołajewska 0.