Olimpia wygrywa. Trener zadowolony, że treningi dały efekt

W czwartym meczu rozgrywek o awans do I Ligi Kobiet, drużyna ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski odniosła swoje trzecie już zwycięstwo. Tym razem seniorki Olimpii w pokonanym polu pozostawiły drużynę MTS Ikar Niepołomice.

Wodzisławianki wygrały zdecydowanie 84:45 (21:11, 23:10, 19:10, 21:14). W pierwszych minutach spotkania koszykarki z Niepołomic zastosowały obronę strefową i Wodzisławianki miały trochę problemów. Niemoc rzutował nie trwała jednak długo.

Ostre strzelanie gospodynie rozpoczęły w piątej minucie pierwszej kwarty. Najpierw trzykrotnie z rzędu, zza lini 6,25, do kosza przeciwniczek trafiła Aleksandra Lewoń-Szczasny wyprowadzając drużynę na ośmiopunktowe prowadzenie, a później trzy skuteczne akcje Joanny Soboty oraz jedna Agnieszki Wiertelak powiększyły przewagę „Olimpijek” do dziesięciu punktów.

Kolejny zryw zawodniczek z Wodzisławia, licznie zgromadzona w hali Gimnazjum nr 2, publiczność miała okazję zobaczyć od czwartej minuty drugiej kwarty kiedy to głównie za sprawą skutecznie grających:  Żanety Wirtelak, Weroniki OskwarekJulii Karwot oraz dobrej gry w defensywie, przewaga drużyny z Wodzisławia wzrosła do osiemnastu punktów.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Spokojnie grające koszykarki Olimpii powiększały swoją przewagę, a na boisku z powodzeniem meldowały się kolejne zawodniczki z ławki rezerwowych Olimpii.

Dzisiaj zawodniczki Olimpii, o godzinie 16.00 w hali Gimnazjum nr 2, rozegrają mecz z Basket Chrobry Głuchołazy

Wypowiedź pomeczowa:

Grzegorz Korzeń: Ostatnie treningi poświęciłem na przygotowanie zespołu do gry przeciwko obronie strefowej i cieszę się, że dzięki dobrej organizacji gry a przede wszystkim wyśmienitej dyspozycji rzutowej Oli Lewoń-Szczasny (5x3 punkty) zmusiliśmy przeciwniczki do przejścia z obrony strefowej na wygodniejszy dla nas system „każdy swego”.  Jestem również bardzo zadowolony z tego, że praktycznie wszystkie zawodniczki mogły pochwalić się zdobyczą punktową w tym meczu. Szkoda tylko, że w spotkaniu koszykówki może uczestniczyć  jedynie 12 zawodniczek, bo z pewnością swoją szansę gry w tym meczu dostałyby również siostry: Wioletta i Karolina Walochy.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – MTS Ikar Niepołomice 84:45 (21:11, 23:10, 19:10, 21:14)

Punkty dla Olimpii zdobyły:  A. Lewoń-Szczasny 22 (5x3pkt), A. Piechaczek  10, J. Sobota 9, Ż. Wiertelak 9, W. Oskwarek 9 (1x3pkt), A. Wiertelak 6, J. Karowt 4 (1x3pkt), M. Opiatowska 4, M. Cywka 4, P. Tatarczyk 4, K. Mikołajewska 3, K. Moskwa 0.