Olimpia wyraźnie przegrywa z liderem II ligi

2014-02-15, Autor: mkor, źródło: PZK, Olimpia
Lider zbyt mocny. W 16. kolejce II ligi kobiet Olimpia Wodzisław przegrała z Koroną AZS Politechniką Krakowską 60:37. Nasze koszykarki zdołały wygrać jedną kwartę.

Olimpia musiała uznać wyższość lidera na jego parkiecie w trzech kwartach przegrywając: 9:17, 12:13 i 5:20. Zawodniczki z Wodzisławia wygrały tylko w trzeciej kwarcie 11:10. Szczególnie druga i trzecia kwarta były bardzo dobre w wykonaniu naszego zespołu.Porażka w wyjazdowym meczu z liderem II ligi wstydu nie przynosi. Kolejkę wcześniej, wodzisławianki pokonały MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 50:46. to także był mecz wyjazdowy.  W Głuchołazach znakomicie zagrała Aleksandra Lewoń, która zdobyła 23 pkt dla swojej drużyny.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. 46:50 (5:14, 10:14, 16:9, 15:13)

Punkty dla Olimpii zdobyły: A.Lewoń 23 (5x3pkt), J. Sobota 13 (2x3pkt), W. Oskwarek 9, K. Mikołajewska 3 1x3pkt), M. Opiatowska 2, K. Moskwa 0, A. Piechaczek 0, W. Walocha 0.

Korona AZS Politechnika Krakowska - ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. 60:37 (17:9, 13:12, 10:11, 20:5)