Piłkarski weekend klasy okręgowej "ZINA": kolejne zwycięstwo Odry i kilka niespodzianek

2019-04-23, Autor: ig

Odra Wodzisław utrzymuje tytuł lidera tabeli grupy 3. klasy okręgowej „ZINA”. W sobotnim spotkaniu niebiesko-czerwoni nie bez przeszkód pokonali zespół Czarni Gorzyce. Niespodziewanie zespół LKS Granica Ruptawa odniósł porażkę z LKS Krzyżanowice 0:2, a LKS Naprzód 32 Syrynia pokonała u siebie LKS 1908 Nędza.

Lider tabeli w sobotnim spotkaniu w Gorzycach nie pozwolił sobie na żadne większe błędy. Już w 9 minucie Odra Wodzisław wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Krzyżoka. W 25 minucie Błażej Szczepanek umocnił prowadzenie klubu. Wynik do przerwy na 3:0 ustawił Szymiczek.

W 58 minucie Czarni Gorzyce zdobyli bramkę kontaktową. Dwie minuty później padł kolejny gol dla Odry, tym razem ze strzału Artura Gacia. Zespół z Gorzyc szybko odpowiedział kolejnym atakiem, ustalając wynik na 2:4. W 81 minucie sędzia podyktował rzut karny, z którego skorzystali gospodarze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 i to do Wodzisławia trafiły kolejne 3 punkty.

Wielką niespodzianką okazał się mecz w Syrynii. Wielka Sobota dla kibiców Nędzy okazała się bardzo smutna. Zespół LKS 1908 Nędza nie tylko przegrał z trzecim od końca zespołem Naprzód Syrynii 1:2, w trakcie spotkania poważnej kontuzji doznał Mariusz Kalus, który ostatecznie trafił do szpitala.

Zaskoczenie przyniósł również wynik spotkania LKS Granica Ruptawa – LKS Krzyżanowice. Nieoczekiwanie zespół z Krzyżanowic pewnie pokonał znajdujący się o kilka miejsc wyżej w tabeli zespół z Krzyżanowic.