zamknij

Wiadomości

Po naszym artykule o skrzyżowaniu Mszana alarmuje ZDW Katowice

2018-02-26, Autor: tora

Gmina Mszana domaga się montażu tymczasowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wodzisławskiej, Moszczeńskiej i Wolności, czyli dróg wojewódzkich 933 i 930. To pokłosie naszego artykułu o najgroźniejszych skrzyżowaniach w powiecie wodzisławskim.

21 lutego opublikowaliśmy artykuł "Te skrzyżowania są najgorsze. Kiedy to się zmieni?", w którym opublikowaliśmy listę skrzyżowań, na których dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków.

Reklama

Na pierwszym miejscu znalazło się skrzyżowanie ulic Wodzisławskiej, Moszczeńskiej i Wolności w Mszanie, czyli dróg wojewódzkich 933 i 930. Tylko w 2017 roku doszło tam do 15 kolizji spowodowanych głównie wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu. Z kolei 12 lutego doszło tam do bardzo groźnego w skutkach wypadku: >>>Dwoje młodych ludzi walczy o życie po zderzeniu z tirem<<<.

W artykule piszemy, że skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo w ramach modernizacji DW 933. Na dziś nie wiadomo jednak kiedy ruszą prace, gdyż ZDW nie ma zatwierdzonego planu rzeczowo-finansowego na rok 2018, więc nie może nawet ogłosić przerargu.

Powołując się na nasz artykuł wójt Mszany Mirosław Szymanek postanowił zawiadomić ZDW w Katowicach o potrzebie wybudowania tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Zdaniem włodarza gminy przebudowa drogi ruszy najwcześniej na przełomie 2018 - 2019 roku. Do tego czasu tymczasowa sygnalizacja byłaby najlepszym rozwiązaniem: - Po raz kolejny wystąpimy w tej sprawie do ZDW, przy okazji posyłając artykuł z tuwodzislaw.pl - mówi gospodarz gminy Mszana.

Wójt mówi, że byłby to kolejny sygnał, ponieważ już wcześniej gmina domagała się od ZDW przywrócenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Światła znakomicie poprawiały przejezdność i i bezpieczeństwo na krzyżówce. Co ciekawe, sygnalizacja wciąż jest widoczna na zdjęciach na google.maps.

Czy waszym zdaniem tymczasowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu w Mszanie jest potrzebna?

 

Oceń publikację: + 1 + 114 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~orlik 2018-02-26 22:20:22

  Pisałem do tego dłuższy i merytoryczny komentarz to mnie wylogowało bez ostrzeżenia i cały tekst szlag trafił. Do dupy jest ten portal :(

  7 3
 • ~Bogdan Srogdan 2018-02-27 08:34:14

  To pokłosie dramatycznych scen i ludzkich nieszczęść, które się tam dzieją, a nie waszego 'artykułu'. Spróbujcie być poważni.

  4 3
 • ~Tomasz Raudner 2018-02-27 08:59:55

  Jesteśmy jak najbardziej poważni - polecam zerknąć na stronę gminy Mszana, na której znajduje się informacja o skrzyżowaniu. Jest wyraźnie odniesienie do naszego artykułu. Dobrego dnia :)

  7 4
 • ~pietruch 2018-02-27 10:02:42

  Światła powinny być już dawno na tym skrzyżowaniu!!! Przejechanie w godzinach szczytu na przełaj MszanaPołomia to wyścig wymuszenia i nie można inaczej. Od Jastrzębia kolejka aut skręcających na Mszanę i tym sposobem można czekać w nieskończoność.

  7 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 841