Przyszłość Rogów przegrywa z liderem

Mimo ambitnej postawy Przyszłość Rogów przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Rozwojem Katowice 0:2.

Mimo optycznej przewagi w pierwszej części meczu lider rozgrywek, Rozwój Katowice, nie stworzył wielu klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Dobrze radząca sobie defensywa Przyszłości przerywała większość ataków gospodarzy 20-30 metrów od bramki strzeżonej przez Rafała Niedzieli. W 42. minucie gospodarze po rzucie rożnym stworzyli sobie najlepszą okazję do zdobycia bramki, strzał Rafała Lisa minimalnie jednak minął słupek.

Druga część meczu miała podobny przebieg. Niestety dla rogowian nie udało im się utrzymać czystego konta. Katem Przyszłości okazał się Rafał Lis. Kapitan gospodarzy zdobył dwa gole - oba bezpośrednio z rzutów wolnych.

Mimo przewagi gospodarzy Przyszłość również miała swoje okazje aby zdobyć bramkę. Kilka razy blisko był Robert Żbikowski, a w 86. minucie piłka wylądowała na poprzeczce po centrze z wolnego Wojciecha Sałka i strzale głową jednego z rogowian.

Rozwój Katowice - Przyszłość Rogów 2:0 (0:0)
1:0 Rafał Lis '56
2:0 Rafał Lis '90

Rozwój : Widawski - Mielnik, Lis (90. Świerczyński), Gałecki, Winiarczyk - Stranc, Gacki, Zalewski, Tora (76. Rucki), Nowak (81. Żak), Gielza (90. Sadowski)

Przyszłość: Niedziela - Kachel, Pucka, Sander, Marcinkowski - Hudek (69. Radoslaw Żbikowski), Ciuberek (78. Hanzel), Kolisz, Cichecki (46. Sałek), Szkatuła (62. Benauer), Robert Żbikowski

Żółte kartki: Zalewski, Mielnik - Ciuberek

Czerwone kartki: Kolisz (Przyszłośc)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)