Przyszłość Rogów przegrywa ze Szczakowianką Jaworzno

Piłkarze Przyszłości Rogów odnieśli pierwszą u siebie a drugą z kolei porażkę. Tym razem ulegli oni w Rogowie ze Szczakowianką Jaworzno 1:2.

Pierwsza bramka dla gości padła w 40. minucie. Po ładnej indywidualnej akcji Grzegorza Kmiecika piłka trafiła na wolne pole do Sylwestra Dębowskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Mateusza Łobaczewskiego. Pierwsza połowa to słaba gra ze strony piłkarzy Przyszłości. Goście przeważali i stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Do przerwy było jednak tylko 0:1.

Rogowianie na drugą połową wyszli lepiej dysponowani. W 49. minucie po indywidualnej akcji z dystansu w słupek trafił Wojciech Sałek. Kilka minut później groźnie głową uderzał Robert Żbikowski, piłkę jednak wyłapał bramkarz Szczakowianki. Goście zaatakowali dopiero po kwadransie gry w drugiej połowie. Dało to efekt w 67. minucie. Drugą bramkę dla Szczakowianki zdobył Grzegorz Kmiecik. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem. W 79. minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Szymon Cichecki zdobywając kontaktową bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć graczom Przyszłości w doliczonym czasie gry prawie udało się doprowadzić do remisu. Po strzale z rzutu wolnego Cicheckiego bramkarz gości sparował piłkę na poprzeczkę. Próbował jeszcze dobijać Hanzel i po sporym zamieszaniu podbramkowym piłka w ostateczności nie trafiła do siatki.

Przyszłość po tej porażce spadła na 10. miejsce w tabeli opolsko-śląskiej III ligi.

Przyszłość Rogów - Szczakowianka Jaworzno 1:2 (0:1)

0:1 Dębowski '40
0:2 Kmiecik '67
1:2 Cichecki '79

Przyszłość Rogów: Łobaczewski - Woniakowski, Kachel, Kolisz, Marcinkowski (Kapinos 69') - Radosław Żbikowski, Sałek (Wieczorek 84'), Ciuberek (Cichecki 46'), Szkatuła (Benauer 62') - Hanzel, Robert Żbikowski