Przyszłość Rogów wygrywa na zakończenie rundy jesiennej

Przyszłość Rogów w ostatnim meczu rundy jesiennej wygrała na wyjeździe z Victorią Częstochowa 2:0. Rogowianie zakończyli rundę na 11. pozycji z dorobkiem 20-stu punktów.

Przyszłość w pierwszej połowie przeważała i była drużyną, która stworzyła więcej dogodnych sytuacji podbramkowych. Dwukrotnie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Roberrt Żbikowski. Próbowali także Przemysław SzkatułaRadosław Żbikowski. Strzały rogowian mijały jednak bramkę Victorii, bądź padały łupem bramkarza gospodarzy. Gospodarze również próbowali strzelić bramkę, dobrze spisywała się jednak defensywa Przyszłości z Rolandem Kachelem na czele. Z dobrej strony pokazał się również Mateusz Łobaczewski broniąc pewnie w 45. minucie strzał z dystansu jednego z zawodników Victorii.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Łobaczewskiego. W 49. minucie po składnej akcji gospodarzy góra był bramkarz Przyszłości, a 4 minuty później piłka przeleciała ponad poprzeczką po strzale z 9 metrów zawodnika gospodarzy. Chwilę później na prowadzenie mogli wyjść rogowianie - kolejną sytuację zmarnował jednak Robert Żbikowski. Gracze Przyszłości jednak dopięli swego w 60. zdobywając gola. Dobrym uderzeniem z 17 metrów popisał się Wojciech Sałek wyprowadzając rogowian na prowadzenie. 3 minuty później było już 2:0. Po dośrodkowaniu z dobrze rozegranego rzutu rożnego w dobrej pozycji znalazł się Robert Żbikowski, który tym razem wykorzystał sytuację zdobywając drugą bramkę dla Przyszłości.

Gracze Victorii w tej części meczu swoich szans upatrywali głównie w strzałach z dystansu - na posterunku był jednak Łobaczewski, który pewnie bronił wszystkie strzały. Przyszłość natomiast stwarzała kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Próbowali m.in. R. Żbikowski i Szkatuła - bezskutecznie.

W końcówce spotkania zaatakowali jeszcze, nie mający nic do stracenia, gospodarze. Nie udało im się strzelić jednak bramki. Dobrze spisywali się obrońcy i Łobaczewski, który wybronił kilka groźnych strzałów.

Victoria Częstochowa - Przyszłość Rogów 0:2 (0:0)
0:1 Wojciech Sałek '60
0:2 Robert Żbikowski '63

Przyszłość: Łobaczewski – Kachel, Woniakowski, Kolisz, Marcinkowski – Żbikowski II (68. Pucka), Ciuberek, Sałek (77. Markiewicz), Szkatuła – Hanzel (61. Wieczorek), Żbikowski I (83. Benauer)

Żółte kartki: Robert Żbikowski